Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valamiféle torokgyulladásos...

Valamiféle torokgyulladásos járvány van? Ha igen, veszélyes e?

Figyelt kérdés
Csütörtökön kezdett el egy kicsit fájni a torkom, lázam egyáltalán nem volt. Szombaton viszont már belázasodtam (38.3). Ma meg már 39.1-re is felment a lázam. Úgy néz ki, hogy semmi sem használ: napi 1 gramm c-vitamint szedek, szeptofortot szopokadok, rengeteg teát iszok mézzel. És egyszerűen semmi sem változik, az iszonyú, görcsös torokfájdalmam nem csillapodik, a lázam is csak max 37.5 re megy vissza rubophennel. Tegnap éjszaka voltam az ügyeleten mert már egyszerűen elviselhetetlenek voltak a tünetek, de a doki nagy flegmán csak annyit mondott, hogy vírusos, csak tüneti kezelés lehetséges. Szóval mit csináljak? Már két napja semmi javulás, kutyául kínlódok ezzel a nyavajával. Egyébként 21 éves makk egészséges férfi vagyok, sosem szoktam beteg lenni és őszintén szólva egy kicsit be vagyok rezelve.
2012. febr. 7. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Minimum 1 hétig eltart, maradj egyforma hőmérsékleten, igyál sok citromos, mézes teát, gargalizálj Phlogosollal vagy sós vízzel (undorítő, de ez a legjobb rá), szedjél C vitamint, és egyél húslevest.
2012. febr. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Őszintén nem tudom, h járvány van-e. Mindenesetre nekem február első hetében múlt el a torokfájásom, ami karácsonytól tartott... A gyógyszerek után is mindig vissza-visszatért.
2012. febr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
járvány van..én is elkaptam de most már kezdek jobban lenni
2012. febr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mina39 válasza:
nekem herpangina fertőzésem volt /van már egy hete influenzával megspékelve . a torokfájás ahhoz hasonlatos mintha sósav égetné az ember torkát . ez valóban vírusfertőzés antibiotikum hatástaláan . pokoli kínokkal járt és múlóban van . a végére lassan bele lehet törödni a fájdalomba . wegyedülami átmeneti enyhülés volt a tatuum verde spray .
2012. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!