Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az immunrendszert gyengítheti...

Az immunrendszert gyengítheti a stressz?

Figyelt kérdés
Az elmúlt félévben havonta kapok el betegségeket. Ez egy kicsit ingerelt, ezért végig gondoltam mi változhatott meg. Ebben az évben sokat szenvedek az iskola miatt: nem megy úgy a tanulás már és mindig gyomoridegem van. Ráadásnak anyám is mindig rátesz egy lapáttal, hogy általában reggel hatkor kezd el mindenkivel veszekedni (engem mindig a tanulással nyüstöl, mert ő engem jogásznak képzel el -_- Még avval is megvádolt, hogy direkt betegítem meg magamat, hogy ne kelljen suliba mennem) Most már tényleg elegem van az otthon ülésből.
2012. febr. 19. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
De még hogy! Javaslom, hogy keresd fel az iskolapszichológust, és beszélj anyukáddal.
2012. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen
2012. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De még mennyire!


Én nem tudok normálisan enni, sok a savam, émelygek, állandó gyomorgörcs, ráadásul most még a suli is rátesz egy lapáttal, plusz az, h itthon nem is mondhatom el a bajom, mert így is haszontalan ingyenélő vagyok.

2012. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyilván most nem tudsz enni, és nem is érdekel, mit eszel, ebben az állapotban. Pedig rá kellene kényszerítened magad. Narancs, mandarin, saláták, alma, fokhagyma nagy mennyiségben! Kevesebb édesség!


Muszáj lenne sportolnod, mozognod valamit. Mozgás közben ne gondolj Anyud szívatásaira, a sulira stb. Azért mozogsz, hogy kikapcsolj, enyhítsd a stresszt. Ahhoz az is kell, hogy ne gondolj a stresszelő dolgokra.


Sokaknak jót tesz, ha kibeszélik bánatukat. Mondjuk nekem pont nem, mert a bánataimra sose kapok megoldást, nem is kaphatok, és csak fáj elejétől végéig felidézni és elmesélni. De állítólag a többség megnyugszik, ha kibeszéli... Beszéld hát ki, ha jól esik!


Igenis próbálj leülni, tanulni. Tudom, nehéz. Most én is olyan periódusban vagyok - ráadásul épp érettségi előtt -, hogy nem tudok jól tanulni. Vagy gépezek, vagy ha szándékosan nem a gép előtt ülök, azon kapom magam, hogy elgondolkoztam. De meg kell harcolnunk!!

Miután valamit hatvanszor átnéztél, sz*rd le! Mondogasd azt, hogy te mindent megtettél, innentől nem érdekel. (Na ezt nekem évekbe telt elérni, hogy így tudjak hozzáállni...)


Tudom, amit írtam, annak a fele elérhetetlen, a másik fele nem érdekel Téged, de muszáj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Akkor jobban leszel lelkileg, és a tested is magához tér.


Mellesleg az órákig tartó, pl. egész estés nevetés nagyon jót tesz a stressz miatt legyengült immunrendszernek.

2012. febr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!