Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha visszatartom a hasmenést...

Ha visszatartom a hasmenést amíg tudom lehet valamilyen bajom?

Figyelt kérdés
Antibiotikum mellékhatásaként hasmenést kaptam az éjjel,akkor 4-szer voltam wc-n 3órától. Érzem hogy el kéne mennem,de mivel elég nagy hanggal jár a falak pedig vékonyak nem merek elmenni wcre . Fura bugyogó hangok jönnek ki a hasamból,fekszek az ágyba és már 2 órától tartogatom. 2kor kint volt mindenki így gyorsan elszaladtam wcre, de azóta nem voltam. Lehet ettől valami bajom?

2012. márc. 8. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
" elég nagy hanggal jár a falak pedig vékonyak nem merek elmenni wcre" attol még menj el,nehogy baj legyen később!!!!
2012. márc. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
az nem hasmenés, amit vissza lehet tartani
2012. márc. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

'mer szerinted amikor nekik megy a hasuk, az nem hangos??

Kapcsolj zenét!!! Vagy énekelj, fütyülj! Folyasd a csapot! Fölöslegesen szenvedsz.

2012. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom hogy ez most mi,éjjel álmomból keltem mert nem tudtam visszatartani de most 2-5ig aludtam mert nagyonfájt a hasam,5:12kor felkeltem és azóta tartogatom. Szerintetek holnapra elmúlik az antibiotikum által okozott hasmenés?
2012. márc. 8. 18:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha érzékeny vagy az antibiotikum hatóanyagára, akkor nem múlik el. Kellene visszamenni ahhoz az orvoshoz, aki felírta. Szedjél mellé erősebb probiotikumot és még széntablettát is. A szenet ne együtt vedd be az gyógyszerrel, hanem legalább 2 órás különbség legyen közte. A széntablettából napi 2x4 szemet vegyél be. Ne tartsd vissza a hasmenést, mert bélcsavarodást is kaphatsz.
2012. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem tudom hogy olyan hasmenésem lenne-e mint éjjel, akkor folyt belőlem minden, fel se bírtam kelni a wc-ről. Azóta délután 2-kor voltam wc-n, mivel reggel vettem be hasmenés ellet imódiumot és attól éreztem hogy el kell mennem, de nem tudtam. 2-kor sűrűbb valami jött..olyan pépes. Egész nap fáj a hasam. Most vissza tudom tartani, csak fáj a hasam és bugyogó hangot ad. Akkor lehet hogy már kezd elmúlni? Holnapra lehetséges hogy elmúlik?
2012. márc. 8. 18:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 5 napig volt hasmenésem az antibiotikumtól, de szerencsére nem súlyos. Hajnalban kezdtem általában, nap közben enyhült. De ha menni kell, hát menni kell, jobb túlesni rajta mint tartogatni. Ha feszélyeznek a hangok, akció közben húzd le a wc-t, én is így szoktam.
2012. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
5 napig volt? úristen szegény:S Nekem ma muszáj volt bemennem az egyetemre zh-t írni, de hulla fáradt voltam, miután felkeltem éjjel hogy wcre kell menni folyamatosan ott ültem. Hála istennek az imódiumtól nem kellett zh közben wcre mennem,utána lett volna még 6 órám, de eljöttem róla. Most próbáltam elmenni wcre, először csak levegő jött aztán laza széklet, de nem sok, több jött volna még ha erőlködöm. A hasam nagyon fáj, úgy érzem mintha tele lenne levegővel. Most megint kéne mennem wcre, de lehet hogy csak a levegő akar kijönni, de így nem merem kiengedni hátha nem csak az jönne..:S
2012. márc. 8. 19:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, a végén már nekem is csak a levegő csikarta a hasamat. Mindenképp szedjél máris probiotikumot vagy egyél élőflórás joghurtot.
2012. márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ettem egy joghurtot, azóta megint voltam wc-n megint jött egy nagyon kevés széklet, de nem folyt inkább csak hígabb volt és nagyon sok levegő jött. Már ezerszer megbántam hogy bevettem ezt a gyógyszert, inkább folyna az orrom,fájna a torkom és ne lenne hangom mint ez (szerencsére ez már elmúlt lehet az antibiotikumtól,a hangom is kezd visszajönni)...
2012. márc. 8. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!