Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet ez? Lehet természetes...

Mi lehet ez? Lehet természetes ez és elmúlhat, vagy valami lappang bennem?

Figyelt kérdés

Volt egy szörnyű náthám, amit ezerféleképpen kezeltem, és gyulladáscsökkentőket is vettem be.

Ez a náthám elmúlt, csak az alapbetegségem tünetei erősebbek még, valószínű ez a nátha miatt van.

Ugyanakkor határozott hőemelkedésem van még, minimum 37 fok de délután, este inkább több.

Mi lehet ez?

Normális, ha még pár napig hőemelkedésem lesz?


2012. márc. 16. 14:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mi az alapbetegséged, attól nem lehet? Esetleg nátha szövődménye?


Meddig tartott a szörnyű náthád, mert nekem harmadik hete nem múlik sem a nátha, sem a köhögés, illetve mindig visszajön.

2012. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot is kaptál és orvos írta fel a gyógyszereidet?Ha nem, akkor irány a doki.
2012. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Annak örülök, hogy nem kaptam antibiotikumot. Nem hiányzik...


A náthám nyomtalanul eltűnt, semmi tünete sincs már.


Nem tudni az alapbetegségeimet, de krákogás, orrgaratcsorgás, orrdugulás. Az orvosok nem jutottak eredményre.

2012. márc. 16. 15:05
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez lehet allergia és reflux, orrsövényferdülés, orrpolip is, de ezektől szerintem nincs hőemelkedés, de lehet krónikus orrmelléküreggyulladás,arcüreggyulladás, stb., ettől lehet hőemelkedés.
2012. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Biztos nem reflux. Azzal kezelnek, de semmi javulás.
2012. márc. 16. 15:19
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyébként mi lenne, ha ezekkel a tünetekkel nem foglalkoznék?

Elegem van az orvoshoz járásból, abból, hogy nem foglalkoznak velem eléggé, gyógyszereket adnak vakon, azt mondják, várjak - várjak - várjak, harmadszor is elkezdenek refluxszal kezelni, mikor tudják, hogy az arra írt gyógyszer semmit se segített...

Elegem van a betegségérzetből és a félelemből, hogy lehet, hogy jó pár hónapra vagy évre kemény gyógyszereket kapok, pl. szteroidot (tablettára gondolok).


Itthon naponta öblítem az orrom, használok gyógyszerporlasztógépet (ezeket szokták fül-orr-gégészek is javasolni), ettől valamelyest jobb, ennyi nekem elég is lenne.

2012. márc. 16. 15:26
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek erős tüneteid, akkor ne foglalkozz a hőemelkedéssel.
2012. márc. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

És az alapbetegségemmel?


Még egyik orvos se ejtette ki a száján se a CT, se az MR szavakat...

Voltam allergológián, tüdőgyógyásznál, kétszer orr-fül-gégésznél, váltottam háziorvost, volt háromszor orrmelléküreg-röntgenem, kétszer mellkasröntgenem, két laborom (magas kálciumszint, magas albuminszint a gond az egyiknél, másiknál túl kicsik a vvt-im és túl kevés bennük a hemoglobin; süllyedés 10, másodszor 4). Nagyon sok helyen utánanéztem, és elvileg a 10-es süllyedés lányoknál még jó.

Minden negatív, kivéve, ahol a tüneteimet látták, a sok váladékot és az orrnyálkahártya-duzzanatot.

2012. márc. 16. 15:42
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez a refluxtól lehet, engem is kezeltek vele nyáron 4-5 hónapig szedtem PPI-t, mert ugyanezek a tüneteim voltak, mint neked, azután szép fokozatosan leszoktam a gyógyszerről, 3-4 napig iszonyú rossz volt, majd szép lassan rendbejöttem és most már szinte mindent tudok enni, bár most hogy nekem is erős náthám volt, mintha visszajött volna a reflux is, mert megint jön fel a váladék és krákogok.
2012. márc. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Van refluxom is, tuti, mert arra utaló tüneteim is voltak, amiket a PPI megszűntet.

Én egyszer két hónapig, majd vagy egy évig, majd megint 2 hónapig szedtem PPI-t. Ugyanolyan krákogás, orrdugulás, orrgaratcsorgás...

Viszont nem köthetők kajához a tüneteim... Viszont stresszhez igen.

2012. márc. 16. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!