Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » P3+HPV! Műtét! Akik átestek...

P3+HPV! Műtét! Akik átestek már rajta, milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

1 éve szeretnénk babát.ezért kezdtem el nőgyógyászhoz járni.1 év alatt 4 rákszűrésem is P3 lett alacsony rizikófaktorú HPV-vel.szedtem immunerősítőt ecseteltem ezüstkolloiddal ... semmi nem segített.Az orvosom műtétet(méhnyak csonkítás) javasol.Utána néztem 4-ből 2 orvos javasolja 2 nem!Babát szeretnénk és olyanok írását várnám akik átestek már műtéten.azóta mi változott mivel lett jobb, lett-e azóta állapotos stb.

Rettentően félek a műtéttől, nagyon gondolkodom rajta, hogy nem megyek bele.

Segítsetek kérlek!!


2009. jún. 12. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Milyen immumerősítőt szedtél? Biztos nincs más megoldás? Nekem is volt egyszer p3-am, majdnem már eltemetett az a doki, visszamentem egy régi dokimhoz, ő mondta, nyugi, nem kell pánikolni, szedjek E-vitamint és 3 hónap múlva már újra p2-m lett.

Szerintem keress olyan dokit, aki nem műtét párti.

Méregtelenítéssel próbálkoztál? Gyógynövényes vírusölőkkel?

2009. jún. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.isoprinosint kellett szednem 3*2 hétig 2 hetes szünetekkel.A HPV nem magas kockázatú de ott van.Ezért akar műteni.Szeretném elkerülni bármi módon.Legalábbis amíg nincs babóm mindenképp, csonkolni nem tudnak a végletekig...:-(
2009. jún. 12. 09:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!

Egyenlőre nehogy megengedd,hogy megműtsön!!Jelenleg nekem is pozitív a HPV tesztem,pont tegnap kérdeztem én is erről,mert nekem a dokim egyáltalán nem mondta,hogy műteni kell,hanem ő is az immunrendszer erősítéséről beszélt!!Ugyanabban a cipőben járok,mint te,mi is szeretnénk babát...szerintem vannak még alternatív módszerek,akikkel kezelhető a HPV,nem feltétlen kell rögtön csonkítás!!Minden jó dokitól elnézést kérek,de sajnos vannak olyanok,akik abban élik ki magukat,hogy mészároskodhatnak!Nekem volt olyan,hogy a beteg lábam kislábujja begennyesedett,idegen doki nézte meg,nem az orthopéd orvosom,és az az se tudta,mit kezdjen vele,rögtön ilyeneket mondott,hogy ezt a lábujjat le kell vágni!!Aztán elmentünk a dokimhoz Pestre,és ő kitisztította a sebet,3 hét múlva helyre jött!!Erről ennyit!!Szóval ne add fel,tényleg!! :)

2009. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok. De ha a vírus nem pusztul ki, utána is újra megbetegedhetsz nem? Bár nekem a doki azt mondta, hogy nem marad bennünk.

Próbáld ki az E-vitamint, elég a 100mg-s, én szedtem Echinacea + grapefruit cseppeket, próbákoztam a Green mixel, ez borzasztó volt, keress valami hasonlót, ami fogyasztható is. Rá kell menned, hogy roboráld a szervezeted. C vitamin sem árt, én a Cetebét szoktam venni. És oxigénes vizet ittam, az Oximix ( [link] a legjobb, ennek a legmagasabb az o2 tartalma, pl. Herbária üzletekben lehet venni, nálunk a Tesco soron. Esetleg Aloe Vera termék? Ezt mondjuk én nem használtam. Azért vagyonokat sem szerettem volna elkölteni.

Szorítok neked! Jobbulást!

2009. jún. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Szia. Nekem pont 1 éve volt ilyen műtétem. Nem kell megijedned, rövid műtét és gyors a felépülés utánna. Nekem is P3 -as eredményem volt. Kaptam gyógyszert először, de nekem csak rosszabbodott az eredményem. Azt mondják, hogy a P3 -as eredmény 90%-ban gyulladás és 10%-ban rosszindulatú sejtek. Nekem végül ez a második lett. Kezdődő méhnyakrákom volt(nekem volt utánna még 2 műtétem ez végett). De még időben észrevették és kezelték. Tavaly 28 éves voltam és nekem sem volt még családom. Én azon voltam, hogy elősször is az egészségem végett megteszek mindent. Azóta eltelt 1 év és most egy 5 hetes pocaklakó boldog kismamája vagyok. :)

Ne félj, de ha az orvos ezt a műtétet javasolja, akkor az egészséged érdekében kell, hogy történjen. Nagyon fontos, hogy olyan orvosod legyen, akiben 100%-an megbízol. Ha úgy látod jónak, akkor keress fel másik orvost is és beszélj vele.

Kitartás.

2009. jún. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bízol a dokidban,akkor konzultálj más orvosokkal is.És majd utána ráérsz dönteni.
2009. jún. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Kedden lesz egy megbeszélésem a dokimmal.Azthiszem kérek még időt ezt átrágni, mert persze fő az egészség...de mégiscsak kivágnak belőlem egy darabot ami nem nő vissza.

Volt már 2 vetélésem és a csonkolással ennek az esélye még nagyobbra nő:-((

2009. jún. 12. 10:42
 8/8 anonim válasza:
100%

Szia!


Nekem pont egy hete volt ilyen műtétem, rengeteget tudok már a témával kapcsolatban.

A műtétet akkor szokták javasolni, ha valakinek kétszer egymás után P3-as az eredménye. Neked sajnos négyszer egymás után volt P3-as, így a te esetedben a műtét fontos lenne.

A műtét után a szövettanból derül ki, hogy a továbbiakba mi a teendő.

Sok nőnél a műtét alkalmával teljesen eltűnik a hpv vírus, a te esetedben ez azért is fontos lenne, hogy leendő a babád ne szülessen hpv vírussal.

Egyébként engem P2-es eredménnyel műtöttek, hiába volt többször egymás után P2-es az eredményem éveken át,a méhszájamon a hpv miatt már elváltozás alakult ki.Ezért kellett a műtét.

A műtétet egynapos sebészeten csinálják, reggel bemész délután már hazajöhetsz. 6 hétig kímélő életmód javasolt, házasélet, sport, ülőfürdő kerülésével.

Utána kontrollra visszamész és ha minden rendben, akkor 3 hónapot kell csupán várni és ráállhattok a baba témára.

A műtét nem befolyásolja a teherbeesést és a szülésnél sem fog nehézségeket okozni!

Kolleganőmnek 2 ilyen műtéte is volt és nemrég született babája, de egyébként, ha nekem nem hiszel néz körül a neten.

Rengeteg fórumot és cikket találsz erről a témáról!

2009. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!