Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bőr alatt kis csomók?

Bőr alatt kis csomók?

Figyelt kérdés
Nekem már vagy egy hónapja a bordám alján a csípőmnél mind két oldalon érintésre fájnak és valahol egy kis keméy csomókat is érzek, és szint úgy a medence csontom felett is a csípőmnél szimmetrikusan szinte mind két oldalon....ezek mik lehetnek, lehet daganat? Mert amúgy most voltam 2hónapja teljes kivizsgáláson vérrel együtt és minden normális volt 23éves férfi vagyok, mostanában nem edzem, nem mozgom és elkezdett eléggé nőni a hasam, de kövér még nem vagyok, lehet ettől mert mondjuk ha daganatom lenne akkor azt kimutták volna a vizsgálatok nem?

2012. márc. 26. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
nem tudom de nem hiszem el hogy az orvosok nem mondanak semmit! attol hogy nem mutatott ki semmit még nem jelenti hogy azok a csomok jelentéktelenek. föleg ha fájnak. miért nem küldenek tovább???nem értem....de ne légy nemtörödöm, ha ezek a f@szok nem csinálnak semmit akkor te menj addig mig nem találsz valakit aki segit...
2012. márc. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
oks, de zt milyen orvos vizsgálja? csak érintésre fájnak ha benyomom teljsen az újjam a börrömbe....
2012. márc. 26. 19:20
 3/10 anonim ***** válasza:

nem vagyok orvos... a háziorvos se mond semmit? engem ö küld el a megfelelö helyekre.

de ha nem tudja hova küldjön, megprobálkoznék irni a weborvosi oldalra,én szoktam néha, havi egy kérdés ingyenes és orvosok válaszolnak. hátha van valami jo tippjük.jobbat nem tudok ha hü-lye az orvosod...

2012. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
neten is csak annyit találtam hogy ha mozgathato a csomo akkor izomhoz tartozik, ha nem akkor a bordához.meg sebészetet irnak felkeresésre. ott jártál már?
2012. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem, de hollnap elmegyek reggel
2012. márc. 26. 20:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg izomgöbök/izomcsomók lehetnek, melyek akár a rossz tartástól is kialakulhattak,vagy rossz fekhelytől is....


– A deréktájon és bőr alatti tömött érzékeny csomók tapinthatók Copeman herniák

A Copeman hernia a lágyrész rheumatismushoz sorolt klinikai entitás, mely krónikus derék-keresztcsonti panasz képében jelenik meg, kis subcutan hernializált (bőralatti sérvek) zsírcsomók okozzák.

Klinikai megjelenése a keresztcsont tájékán tapintható, gyakran fájdalmas csomó. A zsírszövet fölött lévő bőnye meggyengül, és a gyengébb ponton a zsírszövet kitüremkedik, kisérvesedik. Főleg középkorú és idősebb nőkön fordul elő.


Kialakulásábn deréktáji traumák mellett a derék túlerőltetése is szerepet játszhat. A beteg panaszai között deréktáji fájdalom szerepel, mely a combba, alsóvégtagba, herékbe sugározhat. A deréktájon és episacralisan bőr alatti tömött érzékeny csomók tapinthatók. A lumbalis gerinc mozgásai beszűkülhetnek.


Terápiájában a csomó köré adott gyulladáscsökkentő injekció és fizioterápia jöhet szóba, mely a fájdalmat szünteti. Makacs esetekben műtéti terápia jön szóba, mely nodusok kimetszésével a fájdalom megszűnéséhez vezet.

2012. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jézus Én tegnap találtam a fülemnél egyet,de ez annyira fáj,hogy olyan mint amikor a fülbevalótól begyullad az ember füle. Csodálkoztam is,hogy csak az egyik...mire véletlenül kitapintottam nem is a lyukasztásnál fáj,hanem bentebb(fülcimpa tövében) van egy csomó és az.

Én nem akarok sebészetre menni,pedig Nekem is azt mondták,hogy oda kell. Főleg nem szeretnék injekciót a fülembe...jézus.Lehet várok pár napot hátha elmúlik magától.

S bocsánat hogy idepofátlankodtam,csak az utolsó válaszolód eléggé profinak néz ki és írni akartam,hogy a sebészetre kell menni tényleg.

Sok sikert és a legjobbakat!

2012. márc. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

08:15 üzenem


nyugi ez csak egy zsírcsomó vagy kásadaganat,nekem is van,és majdnem mindenkinek....ezek jóindulatú elváltozások a bőr alatt,csak akkor szoktak vele foglalkozni,ha nagyon zavaró...magától is felszívódhat,ne piszkáld!!!....ezek lehetnek pár mm-től akár 5cm-nél nagyobb is...nyugi kicsit betokosodott,ne piszkáld!!!!

2012. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszi,hogy írtad,ne piszkáljam 2× is el kellett kapnom a kezem mialatt olvastalak!:) Hát elmúlhatna már...
2012. márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok.A barátnőmnek is volt ilyen közepes méretű{1-1.5cm} görcs a medence csontja felett.4 napon keresztül bajlódott vele. a 4. nap ajánlottam neki egy otthoni készítésű gyógyszert, amivel 12 óra alatt sikerült elfaksztatni a görcsöt. Ha valakit érdekel esetleg a gyógyszer, szívessen leírom. A lényeg, hogy 12 óra alatt elfakadt a bőr alatti görcs és a 4 napig tartó fájdalom a fakadás után meg szűnt.
2014. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!