Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez kicsit ellentmondás nem (C...

Ez kicsit ellentmondás nem (C vitamin)?

Figyelt kérdés
Szóval, a 100 és az 1000mg-os C vitamin dobozára is ráírják, hogy "a napi adagot ne lépje túl". De az 1000mg az 10x100mg szóval mi íz igaszság? Az 1000mg-osból oké hogy elég lehet egy, de a 100-asból miért nem lehet naponta mondjuk 4-szer bevenni egyet? Hiszen így még talán jobban el is oszlana nem?
2012. márc. 28. 23:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Én napi 2-3 ezer mg-t is megeszek, van hogy többet. Van hogy délben beveszem az összes adagomat, van hogy elosztom. De a 2-3 ezer mg szinte minden nap meg van. Nem tudom mennyi a túllépés, de Én már hosszú évek óta beszedek ennyit minimum.
2012. márc. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nekem itthon 500 mg-os van ebből úgy 2őt vesz be a párom, én 1et. de napi 2-3 az jó sztem.
2012. márc. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az ellentmondásnak az a feloldása, hogy egyrészt nincs egyetértés abban, hogy mennyi a napi adag, másrészt a C vitamin tablettáknak nem azonos a minőségük. Ha egy 1000mg-os C vitamin tablettát látsz, az biztosan szintetikusan állították elő. Laboratóriumban kotyvasztott aszkorbinsav van benne meg valamilyen hordozóanyag, és afelszívóűdása legjobb esetben is 15%, így nem sokkal több a 100mg-osnál (kivéve, persze, ha az is rossz felszívódású). Egy természetes növényi koncentrátumnak, ahol a növényből csak a vizet és a rostot vonták ki, sokkal jobb felszívódása van. Mellesleg a C vitamin vízben oldódik, ha túladagolod, akkor egyszerűen kipiseled. Nagy kárt nem okozol vele, csak fölöslegesen ettél belőle annyit.


"miért nem lehet naponta mondjuk 4-szer bevenni egyet? Hiszen így még talán jobban el is oszlana nem?"

Nyitott kapukat döngetsz. Már több éve kapható lassú felszívódású C vitamin, aminek pont ez a lényege, hogy sokkal jobban hasznosul, hisz nem egyszerre épülne be a szervezetbe, hanem eloszolva.

2012. márc. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oké, akkor ajánlanátok nekem "jó C vitamin" készítményt:)
2012. márc. 29. 01:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Cetebe.
2012. márc. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Azt a mondatot azért írják rá, mert a gyógyszeripar "aggódik az egészségedért".

Ezt a mondatot cinikusnak szántam.

Ha az egészségedért aggódna, akkor a gyógyszerekre kéne ráírniuk hogy "vigyázz, mert ha beszeded, előbb, vagy utóbb meghalsz!!!"

A vitaminok a szervezet eszközei ahhoz, hogy meg tudjon újulni, regenerálódni, a mindennapos testi funkciókhoz , épülésekhez fontos, nélkülözhetetlen anyagokról van szó. Miért van az mégis, hogy az emberek fejében úgy élnek, mint veszélyes anyagok, amelyekkel óvatosan kell bánni?!

Ha egy kicsit belegondolnának az emberek, hogy valaha volt nekünk egy nagy kutatónk, tudósunk, Szent-Györgyi Albertnek hívták, és ő már több mint 60 éve hangoztatta, hogy minden vitaminból, de elsősorban a C-vitaminból hiánya van az embereknek, aminek elsődleges oka a mezőgazdaság, és az élelmiszeripar tevékenysége. Ezt most nem szeretném részletezni, mindenki utána nézhet pl. a gödöllői agrár egyetem kutatásainak, miszerint már 1990-ben annyira lecsökkent a termények vitamin és ásványi anyag tartalma, hogy hiába eszünk meg egy fej káposztát, abból nem tudunk megfelelő mennyiségű vitaminhoz jutni. És ez nem csak a káposztára igaz....

Tehát nem szabad csodálkozni azon, hogy az embereknek nincs információjuk a vitaminok valós szerepéről, hiszen a gyógyszeripari érdekek egészen mást diktálnak.

A lényeg, hogy akik viszont ezzel foglalkoznak, és szakértői a témának, azok azt mondják, hogy ma már olyan mennyiségekre van szükségünk vitaminokból és ásványokból, amellyel ellensúlyozni tudjuk a szervezetünkbe a környezetből bekerülő mérgeket, nehézfémeket, toxikus anyagokat, amelyeket bőséggel fogyasztunk például az élelmiszerekkel, ivóvízzel, szennyezett levegővel....

Ezért ne félj, nem az a kérdés hogy 100mg vagy 1000mg, hanem az hogy napi rendszerességgel fogyassz jó minőségű vitaminkészítményeket, és ne sajnáld magadtól az akár mega dózisokat sem, mert semmiféle káros hatásuk nincs, szükséges tápanyagok.

Valaki emlegetett "szintetikus" vitaminokat. Ilyen, a szó eredeti értelmében nincs. A vitamin az vitamin. A "vita", azt jelenti "élő". Hogy lehet egy élő anyag szintetikus?

Vitaminokhoz háromféle képpen lehet hozzájutni. Egy, amikor megeszed a zöldséget, gyümölcsöt, ez a lehető leg természetesebb módja, ezzel csak az a baj, hogy a fent említett tanulmány szerint is, ezzel már nem tudjuk fedezni egyre növekvő igényünket. Kettő, amikor a hatóanyagokat, vitaminokat kivonják egy kíméletes eljárás során a növényekből, ez már egy eléggé költséges munkafolyamat, sokan nem is tudják megfizetni az ilyen készítményeket, mert horribilis az áruk. Három, a sokak szerint szintetikus-nak nevezett előállított vitaminok: amikor egy szintén élő anyagból, pl. gabonákból állítanak elő a természet módszerét leutánozva cukorral történő erjesztés és napfény bevonásával vitamint. Ez, mivel gabona még elég nagy mennyiségben rendelkezésünkre áll, olcsó lehetőségnek mondható, így sok ember hozzájuthat ezekhez a vitaminokhoz, nem kell küzdeniük a hiány-állapotokkal. Csak a hozzá nem értők mondják erre a módszerre hogy "szintetikus", vagy mert egy MLM rendszerben árulják a méregdrága vitaminjaikat. Nekem, és még sokunknak bőven megfelel az előállított változat, immáron 9 éve szedek nagy-dózisú vitamint, és bizony oly sokat segített, hogy lassan a nyugdíj felé is teljesen egészségesnek mondhatom magam, majd kicsattanok az energiától.

2012. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, és még lemaradt, én napi szinten 4-5ezer mg C-vitamint szedek, van hogy többet, de kevesebbet soha. És nem csak C-vitamint, hanem egy jó összetételű multit is. (nem gyógyszergyári termék)
2012. márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
01:10 Persze, szivezen, ha írsz privátot.
2012. márc. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
aKKOR AJÁNLANÁL NEKÜNK LAIKUSOKNAK MEGFELELŐ VITAMINT?Melyik életkorba milyen vitamint kellne szednünk?Én bevallom semmit sem szedek,és mondhatni gyümölcsökből és zöldségekből sem viszek be megfelelő mennyiségű vitamint.Ajánlanál?
2012. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jó c-vitamin?

Próbálkoztál például a naranccsal, vagy a paprikával, esetleg valamilyen káposzta félével????

Mellesleg száz milligrammnál felesleges többet enni mert 1. a szervezet annyit használ fel egy nap, 2. csak hozzásegíthet egy kis vesekőhöz.

2012. márc. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!