Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A barátom lábába tegnap, vagy...

A barátom lábába tegnap, vagy tegnap előtt kullancs ment, tegnap egy szúnyogcsípés nagyságú piros foltvolt, ma állítása szerint kicait megvan dagadva, de nincs gond. Lehet baja ebből? ://

Figyelt kérdés

Tegnap észrevettem, a szúnyogcsipés nagyságu púpot, majd kiszedtem, és szétpattintottam a kullancsot.Lehet megilyesztettem, mert 2x 3x megsimogattam, hogy az ugyan mi, akkor láttam azt a.pici fekevet vackot rajta.Mikor szétpattant nemvolt benne vér.

Nagyon aggódok érte, nemakarom, hogy baja legyen!A duzzanat, jelent valamit? Vagy csak a csípéa jelent valamit? Menjünk el orvoshoz?:/



2012. ápr. 29. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen el kéne menni orvoshoz!
2012. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha még fekete volt, és nem volt benne vér, akkor még nem szívta meg magát. A kullancsok órákig botorkálnak azon, akire rámentek, mire megtalálják a számukra megfelelő helyet. Utána eltart egy ideig, míg befúródnak. Csak ez után kezdik a vérszívást és ha fertőzött, akkor a fertőzést.

A helyén lehet jó pár napig pirosság, majd elmúlik. Akkor kell orvoshoz menni, ha a piros, gyulladt belső mellett megjelenik egy fehér kör és azon kívül még egy piros kör.

Googleba írd be--kullancs csípés fotók.

2012. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ!!!!:) figyelgetjük majd, remélem nem volt fertőzött!:(
2012. ápr. 29. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!