Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy HIV-fertőzött ember...

Egy HIV-fertőzött ember megharapott, pont ott, ahol a sebem volt, és a sebem felszakadt. Elkaphattam így a vírust?

Figyelt kérdés
2009. jún. 28. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megharapott, akkor igen, bár nem valószínű.

Ha nem kamu hanem igaz, akkor irány a szűrés.

2009. jún. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Én ezt úgy tanultam, hogy nyállal nem terjed...tehát szerintem nem kaptad el. De ha biztosra akarsz menni, akkor szűrés, de csak egy kis idő múlva, mert rögtön nem mutatható ki.
2009. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nyál-nyál kapcsolattal nem terjed, de nyál-vér kapcsolattal megkapható, ha nem is nagy az esélye.
2009. jún. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

LEHET 1 KÉRDÉSEM? :)

KAMU VAGY? VAGY VALOBAN MEGTÖRTÉNT ? :s

2009. jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Megtörtént.:S

De nem csak akkor terjdene, ha ő vérzett volna?:O

2009. jún. 28. 13:42
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Még írjatok!
2009. jún. 28. 13:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Énis úgyhallottam,hogy nyállal nem terjedhet.CSak vérrel,ondóval és hüvelyváladékkal.De biztos ami biztos szerintem nézz el egy szűrésre.
2009. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A nyálban is van vírus, de kevesebb, így pl. ha iszol valaki után nem kaphatod el. A harapás azért veszélyesebb, mert a nyálban lévő vírusok egyből a véráramba kerülnek. Igy is kisebb az esély, mintha más testnedve (vér, ondó) került volna beléd, de van esély.

Azt is jó lenne tudni, hogy a HIV pozitív személy milyen kezelést kap, mennyire sikerült leszorítani a vírusok számát a szervezetében. Lehet, hogy a kezelés hatására olyan alacsony az arány, hogy tulajdonképp bár vírushordozó, szinte nem fertőz.

2009. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. jún. 30. 11:29
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod az illetőről, hogy HIV pozitív?

Ha valóban ez történt, akkor fel kell Őt jelentened, életveszélyt okozó cselekedetként.

Mivel Ő tudatában volt, hogy HIV pozitív és mindezen felül megharapott.

Bűncselekményt követett el!

2009. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!