Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csókbetegség. Találkozott már...

Csókbetegség. Találkozott már vele valaki?

Figyelt kérdés
tegnap aztmondták a kórházban, hogy csókbetegségem(mononucleosis infectiosa)van. volt már valaki ilyen vírusos? körülbelül mennyi idő alatt gyógyult meg? a wikipédián ezt olvasta róla: "A tünetek néhány hét vagy hónap alatt elmúlnak, de bármikor visszatérhetnek, és a beteg egész hátralevő életére vírushordozóvá válik." szóval akkor most bárkivel fogok csókolózni az megkapja?
2012. jún. 30. 05:18
 1/7 anonim ***** válasza:
hát akkor rendesen rácidáztál barátom.keress egy mono-s párt magadnak, mással nagyon ne kavarj, ne terjeszd a mételyt
2012. jún. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A mononucleosis vírusa (Ebstein-Barr vírus) a herpeszvírsok közé tartozik. Ezeknek a vírusoknak a közös jellemzője, hogy nem tűnnek el a szervezetből, ha egyszer megkaptad őket. Viszont a mononucleosis vírusa nem nagyon szokott újabb tüneteket okozni. Mikor megkapod, akkor szenvedsz vele egy kicsit, aztán elmúlik. Mikor "reaktiválódik" a vírus, akkor már nem jelentkeznek tünetek, csak fertőzöl.

De igazából mindegy, mert a lakosság baromi nagy része már átesett a fertőzésen kiskorában.

Szóval ezen felesleges aggódni:D

2012. jún. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
dejó :) köszönöm :))
2012. jún. 30. 13:31
 4/7 anonim válasza:

Csak a saját tapasztalatiamról tudok írni, szóval, igen, én is elkaptam.


4-5 hét alatt gyógyultam meg, de nagyon szenvedtem vele, szinte könyörögtem a szüleimnek, hogy vigyenek kórházba, olyan rosszul éreztem magam a néhány hét alatt, nem tudtam enni-inni, beszélni is nagyon nezen. Végülis otthon kifeküdtem.

Nekem az egyik ismerősőm 3 hónapig szenvedett vele, viszont ő majdnem végig kórházban volt.


Vírushordozóvá válik, igen, de a vírust az emberek 95%-a magában hordozza amúgy is, csak inaktív állapotban. Sokan gyerekkorukban átestek már ezen, csak észre sem vették, mert tünetmentes volt a betegség.


Kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok! :)

18L

2012. júl. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm,már nincs semmi bajom, igaz 2 hetet az ágyban töltöttem de átvészeltem :D :)
2012. aug. 7. 13:55
 6/7 anonim válasza:
most nekem is ilyen betegségem van, nyelni még a nyálamat se tudom annyira fáj. fülem kb szétreped annyira rossz
2012. szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én tantum verdét szopogattam, azt nagyjából letudtam nyelni, és jobb is lett tőle, a lényeg, hogy igyál sok folyadékot, mert hamar ki tudsz száradni.. nehéz lenyelni, tudom, de kitartás! :) én is jobban lettem, ha szerencséd van neked is csak rövid ideig kell szenvedned :)
2012. szept. 15. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!