Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mik a szalmonella fertőzés...

Mik a szalmonella fertőzés tünetei? Hogyan kezelik?

Figyelt kérdés
2008. máj. 8. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek volt szalmonellája. Éjszaka arra ébredt hogy baromira fáj a hasa, annyira h lábra állni nem tudott. Bevitték a kórházba, ha jól emléxem kimosták a gyomrát, meg kapott gyógyszert, alig ehetett, ráadásul ilyen diétás kajákat, de hát szegény nem is tudott enni.
2008. máj. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Az ember halálán van: negyed óránként hányás, 40 fokos láz, hasmenés, stb.

Ha hasfogó gyógyszert szedsz, akkor még rosszabbul leszel.

2008. máj. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A fertőzött étel elfogyasztása után nagyon hamar (fél-óra, háromnegyed) jelentkeznek a tünetek: hányás, hasmenés (esetleg véres is), magas láz. Napokig tart és valóban nem szabad hasfogót adni, mert minél előbb ki kell ürülnie a szervezetből. Kezelni nem nagyon tudják, beviszik a beteget a fertőző osztályra, figyelnek rá, de pár nap alatt elmúlik. Kivéve, ha még időben van gyomormosáshoz...


Amúgy tojásban van leggyakrabban, vanília sodó, madártej sokáig kinthagyva, ilyesmitől lehet elkapni.

2008. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.A szalmonella lappanghat is.Nálunk 5 nap után jelentkezett, az egész családon.A szombati menü után kedd este kezdődött mindenkinél.Már jól leírták,hányás,hasmenés,láz.Sok folyadékbevitel szükséges a kiszáradás vezélye miatt,és diétás étel,ha egyáltalán tudsz enni.Lehet patikába kapni kiszáradás elleni port,és ha nem kapsz akkor készíthetsz te magad is koktélt rá.

-1l víz

.3teéskanál só

.ugyanennyi cukor, és szódabikarbóna.

Kb 5-10percenként pár korty,hogy ne jöjjön ki, vagy ne szaladjon át rajtad.Én szoktam alkalmazni a gyerekeimnél,mikor betegek.

2008. máj. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
89%
Szövődménymentes esetekben nincs szükség antibiotikumos kezelésre, a betegség enélkül is 3-5 nap alatt lezajlik.megfelelő folyadékpótlásra,láz- és hányáscsillapításra, görcsoldásra,hasmenés elleni szerekre lehet szükség. A betegeket enyhébb esetben otthon, súlyosabb esetben fertőzőo.- on kell kezelni, mivel normál kórházi o.-on fertőző forrásként veszélyt jelenthet más kórkép miatt kezelt, legyengült immunrendszerű betegtársaira.
2008. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Én is leírnám, de szerintem sokkal többet érsz vele, ha ezt elolvasod :) Itt mindent leír.


[link]

2009. szept. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt szalmonellám, de elég érdekes sztori volt. 12 éves voltam, és egyik nap elkezdtem panaszkodni a szüleimnek, hogy fáj a hasam. Másnap sem múlt el, bementünk a kórházba. Ott valamelyik nagyszerű orvos kitalálta, hogy vakbélgyulladásom van. Na, vérvétel, vizeletvizsgálat, ultrahang, és bár az ultrahang nem mutatott ki semmit, be kellett feküdnöm. 2-3 nap alatt a fájdalmaim elmúltak, így nem műtöttek meg, de hogy szalmonellás voltam, az csak egy hét múlva derült ki, amikor a doki megkapta a székletvizsgálatom leletét xD
2010. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 estibálint ***** válasza:
100%

Tünetek:

hasfájás, roszullét, hányinger, émejgés, hányás (ez a tünet nem mindig mutatkozik, nálam nem mutatkozott.), láz, járás közben szédülés és járás közben a végtagok elneezedése, narancssárga hasmenéses széklet.

Nálam hatásos kúra:

Lázcsillapító beszedése (Rubophen, Algopirin) 39 C°-ig, 39C°-tól fűtőfürdő, két, vagy több napi ágyba fekvés vastag takaró(k) alatt izzadna, és két vagy több napig nem szabad mást enni, csak főtt és sós krumplit.


FIGYELEM!!!

MÉG VÉLETLENÜL SE VEGYEN BE SENKI SE HASFOGÓ, VAGY SZÉKLETFOGÓ, ESETLEG HÁNYÁS ELLENI TABLETTÁT, MERT A SZALMONELLA BAKTÉRIUM CSAK SZÉKLET ÉS ESETLEG HÁNYÁS ÚTJÁN TÁVOZIK A SZERVEZETBŐL.

2013. jún. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!