Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Parlagfű allergiások, hogy...

Parlagfű allergiások, hogy vagytok, kijött már az allergia?

Figyelt kérdés
Idén késik a parlagfűallergia, vagy szerencsém van, és most nem jön ki rajtam?

2012. aug. 7. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mi környékünkön még csak épp kezd virágozni (irtom ezerrel). nekem mindig 20.a körül jön elő, eddig néha egy egy tüsszentés csak meg egy két kósza orrfújás volt. Én brutál taknyos vagyok egyébként tőle, szóval mondhatjuk hogy még nekem sincs, dw mondom nekem ilyenkor még nem is szokott csak 20.-a körül.
2012. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nekem pedig inkább aug. első felében szokott lenni. Két-három hét, és lemegy.

Bár ahogy olvasgatom az itteni parlagfűallergiások írásait, és más honlapokon a parlagfű szezonjának idejét, kezdem azt hinni, hogy én nem is arra vagyok allergiás talán.

Júli végén szokott elkezdődni, aug. bő közepéig tart. Ahogy elkezdődik, úgy egy hét után azt mondom elég, veszek tablettát, szedem egy kis ideig, és arra döbbenek rá, hogy már nincs is szükségem rá.

Idén még csak kétszer viszketett a fülem egy-egy pillanatra, és az utcán enyhén megindul az orrom, de szerencsére idáig semmi több. Pedig ilyenkor már bőven benne szoktam lenni.

2012. aug. 7. 21:39
 3/13 anonim ***** válasza:
akkor neked nem az van, mivel az első fagyig tart a parlagfű virágzás. nem megy le két hét alatt én kb 2 hónapot szenvedek vele. vagyis attól függ mikor jön az első fagy ha szeptemberben korán akkor előbb vége ha csak októberben akkor addig tart. A parlagfű csak augusztusban kezd el virágozni szóval az még nem lehet július végén. Nálunk a legtöbb még nem is virágzik csak pár éppen hogy.
2012. aug. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nekem a fülem még sosem viszketett..... a szemem is csak néha.
2012. aug. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam, vagy halottam egy történetet, miszerint vittek gyerekeket kirándulni, akik között sok volt a parlagfűre allergiás.


Amikor odaértek a természet lágy ölére, meglepetésükre azt tapasztalták, hogy nem tüsszögnek, semmi bajuk nem volt; sőt csokorszámra szedték a parlagfüvet és gondolták hazaviszik, hogy megmutathassák a szülőknek, hogy nem zavarja már őket a növény.


Amikor elindultak vissza a városba, gondolom Budapestre, akkor megint jött a meglepetés, elkezdtek tőle tüsszögni. Ekkor volt arról szó, hogy nem is a parlagfű pollenre allergiásak az emberek, hanem arra, ahogy az átalakul a szennyezett levegő hatására, gondolok itt a porra, koromra. Valahogy megváltoztatja a sok szennyezés a parlagfű pollenjének az összetételét, felépítését.


Ti mint allergiások, tapasztaltatok hasonló jelenséget, hogy vidéken nem zavart titeket a pollen?


Próbált már valamelyikőtök elfogyasztani a növényből? Állítólag hihetetlen gyógyhatása van, fokozza az őssejt termelődését a szervezetben, ezáltal regeneráló hatása van.

2012. aug. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nálam épp ellenkezője, a városban picivel jobb mivel nincs közvetlenül a közelemben, viszont Bp mellett lakom(erdő rét stb) Itt van pár méterre tőlem egy csomó és itt mindig rosszabb mint amikor bent vagyok a városban. ma még gondoltam tépkedek kicsit, de csalán kiütések lettek a karomon tőle, ugyhogy már irtani sem tudom:( Szombaton még nem virágoztak igy nem volt ilyen probléma ma már sok virágzott....
2012. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja pl ilyenkor a Balaton közelében lenni halál ott rengeteg van...
2012. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
KÉt éve kb. úgy történt a dolog, hogy indultunk nyaralni a Balatonra. Előre aggódtam, hogy olyan allergiásan, amilyen voltam, viszketett a fülem, a szájpadlásom, be volt dugulva az orrom, be volt gyulladva a szemem, nem lesz nagy élmény a nyaralás. Leértünk a Balcsira, az allergia azon nyomban elmúlt. De szó szerint. Semmi bajom nem volt egész végig amíg lent voltunk.
2012. aug. 9. 10:02
 9/13 anonim ***** válasza:

8-as akkor szerencsés vagy, nekem mindig halál a Balaton augusztusban, nem is megyek ilyenkor.

Most idén szerencsére én meg fogom úszni nagyjából mert 3 hetet külföldön fogok tölteni augusztus végétől, így most majd kijön de amire bedurvulna már nem leszek itt amikor meg vissza jövök amire újra kijönne addigra már remélhetőleg le megy a nagyja meg talán addigra lesz már hajnali talajmenti fagy is. Amugy már ma rosszabb mint tegnap volt még, de persze nem durva még csak már azért kell fújogatni az orrom többször.

2012. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éve van meg ez az "áldás" Augusztus első 3 hetében kegyetlen rossz,most is folyik(szinte mint aki sír) a szememből a könny,tüsszögök,az orrom folyik,pedig csak 1 nap felejtettem el a gyógyszert beszedni. Nekem van,hogy télen is előjön,de az már a por miatt van,de most ilyenkor,áhh,megőrülök :D
2012. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!