Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen vitaminokkal/gyógyszere...

Milyen vitaminokkal/gyógyszerekkel tárazzak be tél előtt, amivel tényleg megelőzhetem a betegségeket?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne, hogy biztosan ne legyek beteg a télen min. év végéig, mert már nincs több szabadságom és táppénzre meg nem mehetek vagy különben... Nagyon fontos, hogy legyen munkám. Béres-csepp kivételével bármi ötlet jöhet, ami nálatok pl bevált!!! Előre is köszi a segítséget!!

2012. okt. 7. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
mindenféleképpen valami multivitamin komplex, a gyógyszertárban több árkategóriát is tudnak ajánlani. Sok gyümölcs, de leginkább kivi, mert abban rengeteg C-vitamin van. Zöldségek is bőségesen, például paprika és hagyma a legjobbak. Ezenkívül sok folyadék. Nem kell feltétlenül gyógyszernek lennie. De ha mégis elér a baj, akkor az aspirin + C pezsgőtabletta szokott nekem hatni elég hamar. Persze gyümikkel és sok folyadékkal kombinálva. Így még simán el lehet menni dolgozni. Torokfájásra pedig nagyon jó a fokhagyma, csak hát büdi
2012. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen hogy válaszoltál nekem normálisan! Mostanában ha itt feltettem bármilyen kérdést, csak hülyeséget írtak rá :(

Amúgy igen, én is ilyen multivitaminokra gondoltam, meg Neocitránra. Időn sajnos nincs nagyon gyümölcsöket enni, mert 12 órázok és csak néhány perc szünetünk van, az is meghatározott időben. Szóval meló közben kizárt a gyümölcs, mert örülök ha rendes kaját tudok enni. Viszont vizet azt mindenképpen inni fogok jó sokat :))

Köszi szépen még egyszer a kommentet, és ha még van, mástól is szívesen fogadok tanácsot!!

2012. okt. 7. 13:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Ami nalunk mindig van otthon: citrom, fokhagyma, gyomber, cayenne paprika (fuszer)


Ha ehgyomorra fogyasztod a fokhagymat, akkor hamar kiurul a gyomorbol es nem leszel tole budos. Ha kajaval fogyasztod, akkor csucsul a kaja tetejen es arasztja magabol a buzt...


Ha erzed hogy kerulget a korsag, akkor reggel ehgyomorra egy pohar vizben egy fel citrom leve (vagy egesz, ha birod), 1-2 csipet cayenne paprika, 2-3 gerezd fokhagyma kipreselt leve (vagy jo aprora vagd ossze) es gyomber.


Mondjuk mi mindezt ugy szoktuk, hogy bele a turmix gepbe, vagyis rostjaval egyutt fogyasztjuk. (ha nincs turmixod, akkor darabold ossze).


Ha van turmix, akkor tegyel a keverekbe nehany szal petrezselyem zoldet (elveszi a hagyma szagat).


A fokhagyma termeszetes antibiotikum. Nincs az a virus(vagy baci) a vilagon ami ellen tudna neki allni.


Ha nem vesszuk eszre es rank tor a korsag, akkor nyersen szoktunk gyombert ragcsalni. Segit az eldugult/taknyos orrt kitisztitani. Kohogesre pedig baberleveles tea.

2012. okt. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Házipálinka
2021. márc. 4. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!