Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki lefekszik egy HIV...

Cocojambo kérdése:

Ha valaki lefekszik egy HIV fertozottel o is automatikusan elkapja?

Figyelt kérdés
Ugy ertem, hogy ha valaki gumi nelkul lefekszik egy fertozottel akkor nincs is esely ra, hogy o ne fertozodjon meg? mindenkepp fertozott lesz?

2012. okt. 14. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Kb.90% az esély, hogy elkapja.
2012. okt. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem. A HIV egy elég nehezen terjedő fertőzés, még a legveszélyesebb anális közösülés esetén is néhány százalék körül van az átadás esélye védekezés nélkül.


Nem azért kell gumit húzni, mert biztosan megfertőződsz, hanem hogy ne te legyél az a pár százalék. Ráadásul állandó partnernél az esély minden közösüléssel közelít az egyhez, a száz százalékhoz.

2012. okt. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%? Ahhoz vérátömlesztés kell.
2012. okt. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ertem.Es akkor gondolom az esely kisebb ha pl csak oralis szex volt es a lany a fertozott...ugy hallottam a lanyok nehezebben adjak at. Kosz a valaszokat.
2012. okt. 14. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez tovább csökkenti az esélyt.

De nem esélyeket kell latolgatni, hanem elmenni szűrésre.

2012. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2012. okt. 15. 16:04
 7/7 EVA800 ***** válasza:
A lány menstruáció alatt könnyebben atadjak ?
2022. márc. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!