Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kullancsnal mennyit szamit...

Kullancsnal mennyit szamit most egy hettel kesöbb a vervetel? (nem a kullancscsipeshez kepest, ami inkabb nyaron lehetett, ha volt)

Figyelt kérdés

A szerintem es egy orvos szerint is Lyme-folthoz hasonlito nyoma mar majdnem eltünöben.

A tünetek szeptember+oktoberben voltak erösek, de összefügghetnek a terhesseggel, stresszel is.

Olvastam, minel elöbb kell a vervizsgalat, mert kesöbb kevesebb antitestet termel a szervezet, mennyit szamit most egy het?

A börgyogyasz szerint ugyanis hatha mas, egy allergiara valo kremet irt ra, es ha 1 het mulva nem javul, akkor akar vervetelt.



2012. nov. 30. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem pont azt mondta az orvos, hogy nem kell a vérvételt elkapkodni.
2012. nov. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Es miert?
2012. nov. 30. 09:17
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom mar, hol olvastam, most a googleban ezt talaltam, itt az orvos 4 hettel a kullancscsipes utan vervetelre küldte a pacienst, pedig meg tünetei sem voltak (gyomor-belrendszeri, faradtsag...), amik nalam mar "lecsengtek":

[link]

2012. nov. 30. 09:23
 4/6 A kérdező kommentje:

Ilyesmi tünetekre gondoltam:

"Fáradékonyság... szívritmuszavarok, idegrendszeri panaszok (látás, hallás, egyensúlyzavar, idegbénulás) – E tünetek akár hosszabb lappangási idő (hónapok, akár évek) után is jelentkezhetnek, amikor a csípéssel meglévő összefüggés szinte már kimutathatatlan. Ma már azonban van lehetőség arra, hogy – bonyolultabb laboratóriumi eljárásokkal ugyan, de – egyetlen vérvétel segítségével igazolható legyen a fertőzés.

[link]

2012. nov. 30. 09:29
 5/6 anonim válasza:
Elvileg ha van piros bőrpír, nem szoktak vérvételt végezni, a fertőzés biztos. Nem mindig van azonban folt, ezt fontos tudni! Csípés után sokszor heteket kell várni az immunválaszra, a labor emiatt negatív lesz. Ha vannak tünetek később, orvoshoz kell fordulni azonnal. www.lymebeteg.hu oldalon van pár tipp.
2013. márc. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mar tudom, de köszi, közben azota töviröl-hegyire tajekozodtam a temarol.

Pont ez az, hogy "csak heteket" kell varni az immunvalaszra, es ez mar akkoriban eleg regi fertözes lehetett ahhoz, hogy akkor is kimutassa - igy nem kellett volna feleslegesen mas antibiotikumokkal felrekezelni ("hatha mas") rögtön a 3. honap utan, amikor azt a terhesseg elsö 3 honapjaban tilos szedni a tajekoztatoja szerint. Sokadik tovabbküldes utan felismertek, valamennyire kezeltek (nemcsak a diagnozis bizonytalan a Lyme-kornal, a kezeles utan sem tudni biztosan, hogy eltünt-e), de amugy most is vannak olyan tünetek, amik lehetnek a II. stadium, vagy lehetnek a terhesseggel összefüggesben is, ezert a haziorvos nem küldött ujra kullancsszakertöhöz.

Azota egy terhesseg miatt rutin vervetel egyebkent kimutatta, ami normalis, mert ugye a sikeres kezelesek utan is van ellenanyag a szervezetben.

2013. márc. 21. 11:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!