Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Felfázás után, antibiotikumos...

Felfázás után, antibiotikumos kezelés alatt féloldali fájdalom? Mitől lehet? Vakbél vagy vese, esetleg más?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 23 éves lány vagyok. Múlt héten hétfőn elkaptam egy nagyon durva felfázást, de nem mertem vele orvoshoz menni egészen addig (most hétfőig), amíg jobb oldalt nem kezdett el fájni a vesém tájékán. Nem volt durva fájdalom, de mivel nekem csak az az egy vesém van (a másikat kivették), ezért megijedtem, hogy felhúzódott oda a fertőzés. Meg is mértem magam, 37°C volt azon a reggelen és csak 3 órát hagyott aludni a fájdalom. A kellemetlen tünetek mellett ez már intő jel volt. Elmentem a dokihoz kedden délután, elpanaszoltam neki, mi a helyzet, ő pedig írt fel antibiotikumot (Ciprofloxacin-ratiopharm 500mg). 5 napos antibio kúrát rendelt el.

Már csak a holnapi adag van hátra, de a második nap után elkezdett jobban fájni a jobb oldalam. Az a helyzet, hogy mikor fekszem, akkor nincs kényelmes póz, mert mindenhogy fáj. Ha a bal oldalamon fekszem, akkor azért, ha a jobbon, akkor azért, de még amikor hanyatt vagyok, akkor sem hagy. Ahogy ülök és veszem a levegőt, folyamatosan fáj, de nem nagyon, akkor lesz kicsit élesebb, amikor veszem a levegőt és teljesen tele van a tüdőm. Valamit nyomhat belül?

Lehet ez a vesém? Esetleg a gyógyszertől van? Mert a gyógyszer szedése alatt már a második napon elmúltak a felfázás egyéb tünetei, csak ez a féloldali fájdalom van meg, és úgy érzem, egyre rosszabb. Más mellékhatásokat nem tapasztaltam, egy kicsit kevésbé vagyok éhes, de ennyi. Már mindenre gondoltam, arra is, hogy lehet, hogy a vakbelem az (csak nem tudom, miért).

Valakinek valami tipp?



2012. dec. 14. 00:43
 1/3 anonim válasza:
A fel fázás okozza nekem is volt ilyenem úgy felfáztam hogy mindenem fájt és mozogni is nehezen tudtam még a bordáim is fájtak meg jobb oldalt a hasamnál azt hittem én is vakbelem van, de aztán nehezen elmúlt. Igyál sok folyadékot az átmossa a veséd igyál kamilla teát az belül a gyulladást enyhítheti és egyél sok gyümölcsöt
2012. dec. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! korábban nekem is volt egy elég durva felfázásom, úgyanazt a gyógyszert szedtem mint te. Nekem kezdődő vesemedence-gyulladásom volt, és egész nap főként este felé fájt, de nem olyan éles szúró hanem inkább folyamatosan sajgó-tompa volt. Nem tudom ez mennyire érthető így. De szerencsére elmúlt. A lényeg h igyál nagyon sokat, a megszokottnak legalább a dupláját. Szó szerint ha kell ha nem. Én úgy csináltam h igyekeztem kb. fél óránként -óránként a 3 dl-es bögrémből meginni a teát, vízet stb. De azért pihenj sokat, ne lábon húzd ki. S ha jövő hét elején is fáj még, menj vissza a dokihoz, ne rontsa el az ünnepeket. Én szerencsére megúsztam az urológiát, bár nem sokon múlt. jobbulást. 24/l
2012. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem is amolyan tompa-sajgó fájdalom! Nem is az, hogy "nagyon fáj" hanem inkább amolyan "zavaróan fáj" típusú ez... csak az a gond, hogy már hétfő óta rengeteget iszom, és tényleg csak egy vesém van, fogalmam sincs, a szerencsétlen hogyan bírja. Ma reggel fel akartam hívni az orvosomat, de annyira "szerencsés" vagyok, hogy ma pontosan jött meg. -.-" Így meg persze nem mehetek laborba.

Ma veszek még kamilla teát és majd vedelem... nem tudok mást csinálni. Nagyon elegem van belőle. A "legviccesebb" az az, hogy nem is voltam sehol amikor elkaptam, itthon voltam, azóta is itthon vagyok, és mégis... nem javul, csak egyre rosszabb. Lázam nekem sosem szokott lenni de mióta az oldalam fáj, hőemelkedésem van. Tegnap is megmértem és 37,1°C volt.

Akárhogy is, muszáj megvárnom amíg elmúlik a menzeszem, ha addig nem javul, akkor visszamegyek az orvoshoz... mert ha vesemedence gyulladás ez nekem, akkor antibiotikus kezelés kell rá, nem?

2012. dec. 14. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!