Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A suliból előtt kijövet egy...

A suliból előtt kijövet egy szép, nagy, rövidszőrű gyönyörű kutya volt ott és néhányan adtunk neki kaját meg megsimogattuk. Lehet veszett volt?

Figyelt kérdés

2012. dec. 14. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
legfeljebb elveszett volt
2012. dec. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

fekete volt.

Amúgy kesztyű volt rajtunk.

Hány százalék, hogy veszett volt? Amúgy nem volt olyan nagyon idegesítően szelíd, szerintem csak a kajára jött. csóválta a farkát, tartása jó volt, szépen ment mint egy átlag egészséges kutya. tanultuk, hogy a veszett kutya csetlik-botlik de ő nem. Amúgy a kutya, ha elkapja a veszettséget, mennyi a lappangási ideje? mint az embernél, vagy több?

2012. dec. 14. 11:45
 3/9 A kérdező kommentje:
bocs: *MInt az embernél, vagy kevesebb vagy több?
2012. dec. 14. 11:45
 4/9 A kérdező kommentje:

Kösz, amúgy már nemm aggódom, most már csak leírnátok (szeretem a bioszt ezért kérdem), hogy mik a jelei?

14F

2012. dec. 14. 11:47
 5/9 anonim ***** válasza:
A veszett kutya nem élénk hanem kábult.Lehet hogy kidobták vagy elveszett és éhes.
2012. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A veszett állatok mindig furcsán viselkednek.Ha elfogadta az ételt és evett még valószínűtlenebb. Veszettségnél az állat képtelen nyelni, ezért folyamatosan nyáladzik, innen a habzó száj hiedelem. A veszett állat keresi a lehetőséget arra, hogy megharapjon. Ugyanis a vírus az agyra van hatással, harapási kényszert idézve elő. A vírus ezáltal tud terjedni. Nyállal, harapás útján a véráramba kerülve.Nem kedveskedik. Ma már Magyar országon ez egyébként egy nagyon ritka betegség, véleményem szerint nem kell félnetek tőle. Ha a kutya ápoltnak tűnt, biztosan csak elkóborolt otthonról esetleg egy kislány kutya miatt. Ha már felnőtt akkor szinte biztosan oltva is van. Én inkább a kutyát félteném, hiszen hideg van és kint megfagyhat.
2012. dec. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 1%-ra tenném, hogy a kutya veszett volt és 0%-ra, hogy bárki is elkapta ott és akkor tőle. Ha a kutyus még mindig kóborol, hívjátok fel, valamelyik kutyamentő szervezetet. Tényleg veszélyben van ebben a hidegben.
2012. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen,én is gondoltam már rá, hogy hideg van, meg éhesek. Itt nálunk ritkán látni sok kóborkutyát egyedül, itt inkább nagyon ritkán, de akkor csapatosan látni őket. Mondjuk ez a suli itt van a központban, szóval lehet, hogy azért nem tűnik fel, mennyi a kóbor állat :( Sajnos sokan kóborolnak, most itt a tél, de nem is ez a nagy baj, hanem, hogy éhesek, hiszen ha szegény állatok háznál lennének szerető gazdiknál a tél már nem nagyonn számít. Reménykedjünk, hogy tényleg csak elszökött egy kis kaland miatt, nem pedig a gazda tette ki őt(őket).
2012. dec. 14. 12:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Kutyákat kötelező oltani, szóval esély kb. nulla. Na meg ha nem harapott nem is tudja átadni. Lappangási idő rövidebb jóval, azért is van 14 napos megfigyelés harapás után, ha 14 napig nem mutat tüneteket, biztosan nem fertőzött, akkor sem ha esetleg mást is harapott, ill. biztosan nem volt veszett a harapáskor.


A viselkedés változik meg elsőként a szelíd kutya agresszív lesz, az agresszív állat meg szelíd. A rókáknál pl. az első jelei az ,hogy nem menekül az ember elől, engedi a simogatást is, de bármikor megvadulhat minden előjel nélkül és támad meg harap.

2017. nov. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!