Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A vérképembeben néhány érték...

A vérképembeben néhány érték eltér a normáltól. Mit jelenthet ez? Neutrophyl 77 % ( 40-74) lymphocyta 18 % ( 19-41) Vvt süllyedés sebesség 28 mm/h <20 A többi adat jó. Köszönöm választ és kellemes Ünnepeket!

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre ne itt keress választ! Orvosok ritkán látogatják az oldalt.
2012. dec. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

www.laborlelet.hu

Itt több vérképen szereplő adatot meg tudsz nézni, hogy mi mit jelent.

De egyébként orvos ért hozzá és ő tudja megfelelően értékelni.

2012. dec. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én éppenséggel orvos vagyok, és találkoztam már itt gyógyszerésszel, dietetikussal, másik orvossal, stb.


Ha volnál olyan kedves, és leírod a leleteden szereplő többi értéket, akkor tudnék segíteni, mert véletlenül pont ez a szakterületem. Ezek a számok önmagukban nem értékelhetőek, elsőre egy közepes bakteriális fertőzésnek tűnik.


Semmiképp ne hagyd ki: CRP, WBC/FVS, basophil, eosinophil.

2012. dec. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az első alkalommal egy kuponos szűrővizsgálaton voltam. A november 29.-i vérképemben minden érték normális, kivéve a koleszterin 6,1 mmol/L és a LDL számított koleszterin 3,71 mmol/L volt, m - gradiens gyanú megjegyzéssel. Ezután fehérje elfo és immunfixáció volt december 6.-án .

Ennek eredménye :

Utóbbinál Immunglobulin G,A,M ; albumin, Alfa1-globulin, Alfa2-globulin,béta-globulin, gamma-globulin normál értékű volt. A vizelet vizsgálatnál albumin ürül és az előbbiek nem láthatóak. Az elfo sim szerint M-gradiens, G 10,668 g/l,A 1,68 g/l, M 1,48 g/l, kappa nem látható, lambda látható. Vélemény Igg-lambda monoclonalitás látható, vélemény Igg-lambda monoclonális gammopathia azzal, hogy a vizelettel könnyű lánc nem ürül.


Közben a körzeti elküldött vérvizsgálatra plazmacytoma gyanúval, a szűrővizsgálat lelete alapján, de úgy érzem, kicsit feleslegesnek érezte az egyébként jó vérkép miatt.


Ennek december 19.-i eredényeként a kérdésben feltett 3 érték kivételével minden a határon belül van.


A fórumon kért további adat a leletemből:


basophyl 1. vizsgálat :0,3 % 2. vizsgálat 0 %

eosinophyl 1. 0,08 giga/l 2. 1 %

CRP 1. 1,48 mg/L


A szűrővizsgálati labor ajánlott egy immunológust, -mert egyébként a rendes úton hetek, mire időpontot kapok- aki még a karácsonyt megelőző héten újabb vérvételt, csontröngent és csontvelő vizsgálatot akart végezni. Nem entem el erre a vizsgéálatra, mert időközben rendes úton is kaptam időpontot a haematológiára és ennek eredményét szerettem volna tudni.


December 19-én a haematológus felesleges pénzkidobásnak ítélte meg a vizsgálatokat a tünetementesség és a normál igg értékek miatt. Azt mondta, hogy rossz tapasztalatuk van a magánlaborokkal kapcsolatban, újabb vizsgálatokra küldenek és egy vizsgálati sprirálba kerültem, mert ha valamire nézve gyanú merül fel, azt ki kell vizsgálni. Újabb vérvétel következett, ennek eredménye még nincs kész. A jó leletek és a panaszmentesség ellenére a bizonytalan lelet alapján Myeloma gyanút rögzített a vizsgálat indokaként.

Most tényleg nem tudom mit csináljak. Ha nem muszáj, nem szívesen mennék csontvelő vizsgálatra. A torok nyálkahártyám nagyon érzékeny, ezért gyakran érzem gyulladtnak, ami végül is pár nap alatt rendeződik, majd újra indul. Sajnos az orvosok nem túl közlékenyek és én már nem tudom, mit gondoljak. A szűrővizsgálati laborban az asszisztens nagyon megijesztett.

2012. dec. 27. 10:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos egy tipikus eset a tiéd abból a szempontból, hogy a magyar eü képtelen időben kiszűrni és megfelelően kezelni számos leukemiás beteget, többek között ennek az eredménye, amit most linkelek neked a Világ Egészségi Rangsor oldaláról (WHR); Magyarország katasztrofális eredménye a leukemiával kapcsolatban a nemzetközi viszonylatban ( [link] ).


Szerintem a helyzet a következő: a helyes diagnózist a szakembertől hallottad, a hematológustól. (Ha megmondanád a nevét, sokat segítenél, 11 évig voltam tagja a magyar hematológus társaságnak, szinte mindenkit ismerek a szakmában.)


A körzeti orvosok többsége nem tudja felismerni a leukemia különböző formáit. Az immunológus szerológiával (tehát a nem-sejtes immunitással) foglalkozik, a morfológiai tudása (tehát a sejtek mikroszkópikus felismerése) elenyésző. A magánlabor pedig valóban a vizsgálati spirálban érdekelt, mondjuk ettől nem lesznek rosszabbak az eredményei, csak neked lesz kevesebb pénzed.


Ezek a vizsgálatok valóban csak az időt, pénzt és egyebeket viszik el.


Myeloma vizsgálatot kell végezni, erre a hematológus szakember alkalmas csak és kizárólag.


Ez a következőkből áll:

- klinikai vizsgálat: életkor (a betegség ritka 40 év alatt), ízületi fájdalom (hát, mellkas), osteolytikus léziók, diffúz csontritkulás, pathológiás törések, fertőzések iránti fogékonyság, vesebaj/hyperkalcémia klinikai tünetei


- labor: anaemia (csökkent vörösvértestszám), thrombocytopenia (csökkent vérlemezkeszám), normál immunoglobulinok csökkenése, Bence-Jones fehérje ("könnyű lánc") a vizeletben, IgG / IgA monoklonális fragment kiválasztás (ez azt jelenti, hogy a beteg immunsejtre jellemző sejtdarabok kiválasztása), Rouleau-formáció a vérképben (vörösvértestek speciális térbeli összekapcsolódása)


Nem válaszoltál viszont az egyik nagyon fontos kérdésemre, a fehérvérsejtszámra, amit vagy WBC vagy FVS rövidítéssel szoktak jelölni. A százalékos értékeknek csak balra tolt vérképben van jelentőségük.


Ja, és még egy dolog. Nem számít, hogy határértéken belül van-e egy érték. MINDIG és MINDET írd le. Akár fotózd be, és küldd el, ha gondolod.


Röviden: szerintem nincs szükség egyelőre csv-biopsziára. Az eddigiek alapján én a hematológus kollégára hallgatnék.

2012. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elküldtem magán üzenetként a leletem. Sajnos átszerkesztette a program, de remélem így is olvasható és értelmezhető.


Hogyan érti, hogy az én esetem a leukémia késői felismerésének tipikus esete ?

A körzeti orvosomat alaposnak ismerem, meg vagyok elégedve vele.

2012. dec. 28. 21:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Részletesen leírtam privátban is, de a fenti megjegyzésem arra vonatkozott, hogy az ellátás rossz hatásfokkal különbözteti meg az egészséges embereket a súlyos betegektől, és te is sajnos most ezt tapasztalod meg.
2012. dec. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!