Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valyon mi lehet ez? Megprobalo...

Valyon mi lehet ez? Megprobalom minnel reszletesebben leirni. Nagyok meg vagyok ijedve.

Figyelt kérdés
Eleinte csak picik es halvanyak voltak, es csak a hasamon. Mara mar (3 napja)a kezemen is van. Sok kicsi piros folt. Nem mindig viszketnek, szoval nem vakarozok. Erdes a borom miattuk, tehat kidudorodnak, es nem vagyok lazas, nem megy a hasam es nem erzem magam rosszul. Rozsa- meg baranyhimlom mar volt. Es most 2 napja szedek allergiara valamit amit adott a patikus (mivel a haziorvosomat nem ertem el az unnepeket miatt), de sajnos nem enyhult. Nagyon felek. Mi lehet???
2012. dec. 26. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet ágyi poloska? Egyik ismerősöm is "hazavitte" egy panzióból és ugyanezek voltak a tünetei, a bőrgyógyász meg allergiára gyógyszerezte...
2012. dec. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de csak rajtam utne ki? mert most per pillanat mas alszik az agyamba. en a foldon alszok.
2012. dec. 26. 23:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ágyi poloska csípéseiből azért nincsen olyan sok, ráadásul azok rettenetesen viszketnek (tapasztalat).

Én egyébként allergiára gondolnék. Nem kezdtél el nemrégiben új tusfürdőt, testápolót, öblítőt vagy mosószert használni? Ha igen, akkor azonnal hagyd abba, mert amíg használod, addig a tünetek sem fognak enyhülni. Ha tényleg allergia, akkor a napi 1-2 kalciumos pezsgőtabletta is hatásos lehet.

Ünnepek után keress fel egy bőrgyógyászt, ha továbbra is fennállnak a tünetek.

2012. dec. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
es esetleg valami durvabb lehet? holnap elmegyeunk a surgossegire, de ugye nem durvabb? csak nem lesz tan az, hogy itton kell maradnom szilveszterre?
2012. dec. 26. 23:28
 5/5 Miklós G. ***** válasza:

Ha egy fehér udvar megtalálható a foltok körül, esetleg nagyok is, akkor lehet allergia (ételre,italra,tisztálkodási szerre...). Csalánkiütés a neve ezen foltoknak, bőrgyógyász könnyen megállapítja. Az ételallergiát szigorú diétával, aztán a meglelt allergén elhagyásával lehet jól karbantartani. Az ételallergiával tessék vigyázni, mert ha a hason van, akkor a beleken is. Ha nem múlik, ajánlom a bőrgyógyászati szak- vagy magánrendelést.


Üdv!

2012. dec. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!