Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Immunrendszer, fertőzések

A kérdés

Lehet, hogy Hepatitis C fertőzött vagyok?

Pár hete éjszakánként rosszul éreztem magam, szédültem, a hasam is fájt kicsit, néha hányingerem is volt, de csak rövid időre.

Elmentem dokihoz, nem tudta mi bajom van, lehet a túlsúlyomtól is, de írt labort, nézzük meg azt.

Megjött az eredmény, a májfunkcióim magasak, Bilirubin (37), GOT (38), GPT (103).

Voltam ma hasi ultrahangon, nem találtak semmit, minden rendben van, csak a májam 3h. ujjnyival nagyobb.

Holnap után megyek májgondozóba, de nagyon be vagyok tojva.

Lehet hogy Hepa C-s vagyok??? Ráz a hideg már az idegességtől.

Vagy zsírmáj is lehet?

Keress kérdéseket hasonló témákban: Hepatitis, máj, májbetegség, fertőzés, máj nagyobbodás

2013. jan. 14. 19:49  Privát üzenet  

A válaszok
A zsírmáj látszana az UH-n. Hepatitis esetén meg szerintem ennél lényegesen magasabbak lennének a májenzim értékek.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2013. jan. 14. 20:14 Privát üzenet
Mi volt végül?

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2013. ápr. 30. 20:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egyelőre zsírmájat állapítottak meg! De még mindig fáj a jobb bordaívem alatt! Félek, hogy Alkoholos májgyulladás lesz!

Azóta csökkentek az értékeim.

Még elvégeztetek pár vizsgálatot, mert nem vagyok megnyugodva.

# 3/3Időpont 2013. máj. 10. 22:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hepatitis C kezelés alatt serkentő illetve közérzet javító szereket? Illetve életmódi tanácsok?
Van egy ismerősöm, akinek Hepatitis B típusú fertőzöttsége van és most az új munkahelyén beoltották védőoltással. Lehet-e baja a beadott védőoltástól?
Hepatitis A elleni védőoltás általában kapható a kisebb patikákban is?
Terjedhet bármelyik Hepatitis vírus cseppfertőzéssel?
Ma álltam a buszmegállban és véletlenül hozzáértem az ottani kukához, volt rajtam kesztyű, de félek, hogy valami fertőzés vagy vér juthatott rá. Elkaphattam valamit (pl. hepatitis, AIDS)?
Barátomnak van hastífusz és hepatitis A ellen védőoltása, de hordozóként hazahozhatja nekem és elkaphatom? Vagy nem áll fenn ennek a veszélye?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Immunrendszer, fertőzések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!