Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől van az, hogy amint az...

Mitől van az, hogy amint az ember vitamint szedni,1-2 napon belül lebetegszik?

Figyelt kérdés
Tapasztaltam magamon is, családtagokon is, ismerõsökön is. Kivétel talán csak a C-vitamin, az nem okoz ilyesmit. Miért van ez?

2013. febr. 1. 18:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, kimaradt egy "elkezd".
2013. febr. 1. 18:12
 2/10 anonim ***** válasza:
Én pont a C vitaminnál tapasztaltam már többször. És én sem értem. Ha folyamatosan szedem nincs gond, de szüneteltetés után ha beszedem, rögtön másnap már torokfájásom van.
2013. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
biztos a mekihez vannak szokva :p Egyetek GYÜMÖLCSÖT! abbna van vitamin, és nem tabletta! Alma, narancs, paprika (tudom hogy zöldség... pszt). Ami éppen akciós :p akkor még egész olcsón is ki lehet jönni, bár tény, hogy biztos drágább a valódi gyümölcs, mint egy doboz C-vitamin.
2013. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mert ezek mesterséges vitaminok, sok hozzáadott anyagokkal.

Sok gyümölcs, zöldség, tej,. tojás stb. ér a legtöbbet.

2013. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dieta ***** válasza:

Ha változatosan étkezel minden szükséges vitaminhoz nyomelemhez hozzájut a szervezeted.

A vitamintúladagolás komoly problémák hoz vezethet.

2013. febr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pont ezért eszek én is inkább gyümölcsöt tabletták helyett, meg egészségesebb is, de a kérdés nem ez volt. (Mekiben meg évek óta nem jártam, mert undorító)

Én multivitamin pezsgõtablettával jártam így többször, barátnõm pedig pár napja szed E-vitamint, és õ is teljesen lerobbant.

2013. febr. 1. 18:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ilyet nem vettem észre még a családtagjaimon. Nálunk mindenki szed vitamint rajtam kívül, ennek ellenére évente mindig betegek legalább 5 alkalommal lázzal, influenzával, erős köhögéssel, akkor is ha épp szedik a vitamint.

Én azért nem szedek, mert gyűlölök bármit is szedni, úgysem tartom be a szedését semmilyen vitaminnak. Ennek ellenére évente 2x vagyok beteg. Ősszel és tavasszal egy enyhe tüsszögős, orrfolyós megfázással, ami teljesen elmúlik 3-4 nap alatt magától.

Valamiért nem bízok ezekben a szerekben, amiatt, hogy látom anyáékat is, hogy állandóan betegek a szedésük mellett hetekig. Nem tudom mi okozhatja, hogy kezdés után lebetegszetek, pedig erősebbé kellene tennie ezeknek a vackoknak. :(

2013. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kérdező kérdésének a válaszára én is kíváncsi lennék. Hallottam már hogy van hátrányuk a szintetikus vitaminoknak, de ilyen konkrét tünetleírást még nem láttam.
2013. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert már betegek voltak, és azért kezdték el szedni a vitamint...
2013. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A szervezet elkezd öntisztulni ill. kitakarítani a káros dolgokat és így a felszínre kerülnek. Ahogy pl .a nagytakarítás is először még nagyobb kupit eredményez.
2016. jún. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!