Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit lehet tenni krónikus...

Mit lehet tenni krónikus orrdugulás ellen?

Figyelt kérdés
Most álltam le az orrcseppről. A 3.napja nem használom. Mondhatom iszonyat, idegileg alig bírom. Az első nap szakaszosan aludtam, és nappal végig fájt a fejem. Az utolsó két éjszaka után pedig mindig kiszáradt szájjal és félig bedugult orral keltem fel. Kb. 7 éve használok orrcseppet, kisebb nagyobb megszakításokkal. Amióta orrsövényferdüléssel megműtöttek, azóta csak rosszabb lett az orrom. Még nehezebben veszek levegőt. Hiába megyek vissza az orvoshoz, szerinte be van tudva allergiának a probléma. Ezzel le van rendezve. Azzal semmit sem törődnek, hogy ez mennyire elviselhetetlen. Hiába írnak fel gyógyszereket allergia ellen, alig segít.
2013. febr. 11. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Enyhén sós, langyos vizet csöppents az orrodba naponta kétszer, nekem segített.
2013. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet kapni tengervizes orrcseppet. Ezek orrdugulás ellen nem sokat érnek, viszont a nyálkahártyának jó. Egy ideig én is orcseppen éltem, de 1-2 nap alatt helyrejött az orrom. Viszont én csak 1-2 hónapig voltam rászokva.

Hét év nagyon sok idő, valszeg tönkrement az orrnyálkahártyád, szóval annak helyre kell jönnie.


Semmiképpen se használj rendes orrcseppett, mert attól megint rosszabb lesz. Használj tengervizes orrsprayt, naponta többször, az segít regenerálódni az orrnyálkahártyádnak.


Ha egy hét után sem javul a helyzet, akkor menj el fül-orr gégészetre, de ne ahhoz a dokihoz, mint eddig. Mindenképpen mondd el a dokinak is, hogy évekig orrcseppet használtál rendszeresen.

2013. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam tengervizes orrsprayt, abból van itthon, de fura módon még jobban bedugul tőle az orrom. Ellenkező hatása érvényesül, ez az amit nem értek.
2013. febr. 12. 11:02
 4/9 anonim válasza:
Érdekelne,történt e azóta változás?Hasonló cipőben vagyok.
2014. márc. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én kb 10 éve szenvedek orrdugulástól. És most voltam allergiavizsgálaton és teljesen negatív, nem attól van. Az orromat az orrfülgégész tisztának látja. Ez azért rossz, mert 24 éves vagyok, majd valamikor szeretnék gyereket, és ugye ki van csukva az orrcsepp. Próbáltam a tengervizes orrspray-t, egyszer segített, kb 9 éve, utána megfáztam, és többet nem segített. :( Azóta minden egyes nap cseppenteni kell, és az az érdekes, hogy a szüleimnek is ugyanez a baja.
2015. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én is kb 6-7 éve szenvedek orrdugulással. 2010-ben meg is mütöttek, a középső turbinákból lefaragtak, de nem segített. Csak szájon át kaptam levegőt.

Nekem kimutatott pár dolgot az allergia teszt, de hülyeség, gyerekkorom óta allergiás vagyok néhány dologra, de sohasem okozott komoly problémát. 7 éve semmi mást nem csinálok, minthogy olvasok, forumozok, hátha találok valami megoldást.

Arra jutottam, hogy ez u.n vazomotoros rhinitis, vagyis az orvosoknak gőzük sincs hogy mi okozza a problémát, hát erre kitatáltak rá egy nevet. Nos annyi igaz lehet , hogy a probléma az ereket szbályozo idekektől van. Tehát ez egy ideg probléma, amit szerintem egész másképp kéne kezelni, de a hülye nemtörödöm orvosok nem foglalkoznak vele. Senkit nem érdekel, hiszen nem halálos. Csak halálosan idegesítő!


Rajam egy dolog segített - ugy-ahogy- elköltöztem jó messzire, másabb az éghajlat. Annnyiban javult a dolog, hogy már nem 24/24 órát van eldugulva az orrom. vannak napok amikor majdnem hogy tökéletes, és van amikor kegyetlenül bedugol. Ugy vettem észre hogy az időjárás is befolyásolja, pl amikor hideg esősre fordul vagy szeles akkor tutti eldugul. És akkor napokba telik amig kitisztul, akkor is ha már rég tiszta kék az ég. De nem mindig az időjárás az oka, van hogy csak ugy. - hozzátenném hogy a csak ugy az persze nem ugy van, mert mindennek van oka, csak nem hajlandok erre se pénzt se időt fecsérelni.


Még talán egy javaslatom lenne, az infralámpa csökkenti a gyulladást, talán segíthet.


És az orrspréj helyett, ami igen káros lehet hosszu távon, helyette inább a pseuddoeffedrines tabletta, vagy ha van teában. Én most rendeltem belőle, de még nem probáltam ki.

2015. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Kedves kérdező,sikerült megoldást találni a problémádra?Megosztom mindenkivel nekem mi segít.A REVENTIL orrspray számomra fantasztikus!!Itt ezen az oldalon reklámozták,úgy gondoltam megpróbálom és nem bántam meg.Igaz,hogy nem olcsó és 5-6-szor is használom,ha szükséges,de tudok aludni és bármeddig használható és babáknak is ajánlják.
2015. máj. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kevécs sót keverj el langyos vízben és, szippantas fel belőle, gyorsan kidugul az orr, napont kétszer megcsinálod, nekem használt amikor hosszú idő után leálltam az orrcseppről, és még egy fura dolog, másik szobába mentem át aludni, és abbamaradt az orrdugulás.
2015. máj. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2013 júniusában volt egy kisebb orrkagyló kisebbítő műtéti beavatkozásom, és utána kidugult az orrom. Mondhatni csodálatos érzés volt annyi orrdugulásos év után. Aztán el is csesztem újra, mert durván allergiás létemre nem használtam semmilyen orrsprayt vagy gyógyszert, bár a gyógyszereket a mai napig értelmetlennek tartom. A műtét után rá egy évre az allergiám elkezdett súlyosbodni annyira, hogy kiszáradt az orrom és mindig vérzett, ha fújtam, és torkom mindig be volt dagadva. Hülye voltam, nem használtam semmit, min. infralámpát kellett volna :( eszembe sem jutott akkor. Aztán tavaly ősszel újra bedugult az orrom, jobb oldalt kegyetlenül bedugult, és ez a dugulás már ráment a jobb fülemre is. Amit tudok tenni most: infralámpázok, sok c vitamint, calciumot szedek, mindennap kimosom az orrom. És igyekszem nem használni a gyilkos orrcseppet (sajnos olyan nekem ez mint a drog, rászoktam és alig lehet vele leállni)
2015. máj. 16. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!