Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek mit kellene...

Kiri90 kérdése:

Szerintetek mit kellene csinálnom, ha 22 évesen kaptam el a bárányhimlőt? Nagyon aggódom, mert ilyenkor általában az emberek túl szoktak lenni már rajta.

Figyelt kérdés
Bárányhimlő
2013. febr. 17. 23:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Én orvostól kértem igazolást és élveztem a szabadságot :D 17 éves voltam.

Igen, ez gyerekbetegség, de ha semmi különösebb bajod, akkor miért baj, ha későn jött?

Nekem személy szerint fertőző bőrhibaként jelentkezett, egyébként remekül éreztem magam, aggódni eszembe se jutott.

2013. febr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyen korban meddőséget okozhat, szval ne vedd fél vállról. Gyógyulj ki belőle mielőbb.
2013. febr. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem harmincon túl ütött be :) Szedd a gyógyszert, amit a doki írt fel, és nem lesz semmi baj. Mást egyébként se nagyon tehetsz. Gondolom nem vagy még anyuka, úgyhogy ebből a szempontból jobb is, ha most túl leszel rajta (ha már eddig nem). A terhesség első harmadában elkapott barihimlő ugyanis súlyosan károsíthatja a magzatot.
2013. febr. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a bárányhimlőt vírus okozza, ezért gyógyszer nincs rá, csak a tüneteket lehet csökkenteni(viszketés,láz). Sajnos (főleg) idősebb korban a bárányhimlőnek rengeteg szövődménye lehet (szívizomgyull.,izületi-, agyhártyagyull), ezért nagyon fontos az ágynyugalom!
2013. febr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Sajnos a bárányhimlőt vírus okozza, ezért gyógyszer nincs rá"


Be is baxna, ha a vírusok ellen nem lenne gyógyszerünk... Rengeteg tablettás készítmény van felnőttek részére, amik a vírusra hatnak, nem a tünetekre. És azért írják fel a háziorvosok, hogy gyorsabban túl legyünk rajta.

2013. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
* gyorsabban és szövődménymentesen túl legyünk rajta.
2013. febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 20 éve semmit se kaptam rá, csak hintőport. Hol tart már a tudomány...
2013. febr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak immunerősítő tabletták,amiket érdemes használni és olyan gyógyszer,ami a vírusok szaporodását gátolja ezzel segíti agyorsabb gyógyulást. Ilyen pl. a Telviran tbl.De ezeket általában genitális-, ajakherpesz, övsömör esetén használják.Nem tudom az előző hozzászóló milyen gyógyszerre gondol,de a vírusok ellen a tudomány ma még nem ismer gyógyszert! Jó is lenne! Nem lenne gond az influenza, AIDS,stb.
2013. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, többek között a Telviranra. És ha jobban elolvasod, amit írtam, akkor kiderül belőle, hogy a gyorsabb gyógyulás érdekében írják fel :) Bárányhimlőre is. Az övsömört (ha már említetted) is a varicella zoster okozza, de ezt is nyilván tudod.

Szóval "van rá gyógyszer". Vírusra ható gyógyszer.


Kérdező, jobbulást neked!

2013. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ok! Akkor egyre gondoltunk :) De, ezt most a kérdezőnek írom: FONTOS AZ PIHENÉS!
2013. febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!