Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kaphat az ember pár hónapon...

Kaphat az ember pár hónapon belül kétszer tüdőgyulladást, úgy, hogy nem is tesz érte?

Figyelt kérdés
Másik kérdés... Mitől lehet ez? Előjelek nélkül felment a lázam estétől, fél óránként fél fokot. Lázcsillapító betárazva, borogatás meglesz, de legutóbb injekció kellett az ügyeleten és akkor is így indult...

2013. márc. 12. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem két darab külön tüdőgyulladás hanem az elsőre nem lett teljesen elpusztítva a baci és újra szaporodásnak indult a kezelés befejeztével.Nálam kicsit több mint három hétig tartott a tüdőgyuszi köhögéssel indult amire azt hittem csak megfázás aztá egyik délután éreztem hogy kezdek belázasodni kora estére már 39.5c volt pár óra alatt és mindenem sajgott,gyenge voltam ahogy azt kell.Valószínű nem gyógyultál meg rendesen az első tüdőgyusziból úgyhogy holnap háziorvos röntgen és valószínű 2hét antibiotikum legalább.
2013. márc. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, hasonlóra gondoltam. Csak most nincs semmi köhögés, se mellkasfájdalom (utóbbi az elsőnél sem volt), csak a hőemelkedés, majd később a láz. Semmi egyéb tünet, tök jól vagyok, csak érzem, hogy égek. Mit szedtél? Nekem Avelox volt.
2013. márc. 12. 23:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem speciál nem volt mellkasfájdalmam hanem egy hétig köhögtem folyamatosan amiatt kialakult már rekeszizom fájdalmam utána jött a láz.

Elsőre Augmentin Duo-t írt fel a doki az nem igazán használt mert egy hét után nem mutatott változást a röntgen utána felírt egy másikat aminek nem jut sajnos az eszembe a neve hirtelen az egy hét után már hatott mert jobb volt a röntgen eredmény és még egy hét után negatív volt a röntgen.

2013. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most másik antibiotikumot fogsz kapni ha megint gyuszid van mert már lehet rezisztensek a bacik az előzőleg használtakra.Nekem azt mondta az orvos a negatív röntgen lelet után hogy még szedjem az antibiotikumot amit megvettem "3napi adag volt még a dobozban" a biztonság kedvéért.
2013. márc. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem is Augmentin Duo-t írt fel először és azt hitte, hogy szimulálok, míg ki nem kellett mennem aznap éjjel az ügyeletre 40 fokos lázzal... Aztán gyorsan észbe kapott, meg közben még allergiás rohamot is kaptam az Algopyrinre.
2013. márc. 12. 23:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Kellemes egy háziorvosod lehet.Amúgy én nem szedtem lázcsillapítót valahogy az a tapasztalatom hogy gyorsabban enyhülnek a tüneteim ha kicsit szenvedek.De nyilván 40c láz az más téma,meg a gyógyszerallergia.Még Multitabs Immunót szedtem mellé vitamin,nyomelem és probiotikum egyben mert hasmenésem lett másfél hét után az antibiotikumtól.Az enyhítette kicsit a hasmenést.
2013. márc. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A Multilabsról még nem hallottam, de lehet, kipróbálom! Én Jutavit Probiotikumot kaptam az Avelox mellé, mert állítólag anélkül nem lett volna egyszerű helyzetben a bélrendszerem. Amúgy igen, rettentő kellemes orvosom van, csak akkor járok felé, mikor el szeretném élve ásatni magam, de holnap muszáj leszek...
2013. márc. 13. 00:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Meglehetősen drága 3000ft 30db de multivitamin,ásványi anyag és probiutikum egyben.Csak akkor veszem ha antibiotikumot kell szednem.
2013. márc. 13. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!