Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Körömgombára mi lenne a...

Körömgombára mi lenne a legjobb megoldás? Már próbáltam kenőcsöt meg mindent de semmi sem használt van valami tuti tipp? A nagylábujjamon a köröm lett gombás és nagyon megvastagodott mi lenne a legjobb módszer?

Figyelt kérdés
2013. márc. 15. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Ha semmilyen külső kezelés nem használ(és köröm gombára ritkán szokott),akkor bizony belsőleg kell gombaöló kapszulát szedni.
2013. márc. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Mikor nekem körömgombám volt, én Pedimed oldattal ecseteltem naponta többször is és mindig annyira levágtam a körmöm, ameddig csak lehet. Egy idő után lenőtt a megvastagodott rész, a Pedimed pedig megakadályozta, hogy továbbterjedjen.
2013. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ecet, szódabikarbóna, talán yoghurt, nézz vissza van pár ilyen kérdés, ott elmondják nálam jobban.
2013. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hunhubi82 válasza:
0%

Ugyan ez nem pont körömre van, hanem bőrgomba ellen, de szerintem ez a legjobb gombásodás ellen, nekem bevált körömgomba ellen is! [link]

Másik tipp: lavórba forró víz, KEVÉS hypo, és heti egyszer jól áztasd ki a lábad!

2013. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gabriell88 ***** válasza:
83%

Először is a felvált megvastagodott rész le kell vágni és alóla kipucolni a körömgombát, majd reggel este ecsetelni canesten folyadékkal, nem krémmel mert az lópikulát sem ér.Aztán tessék elmenni bőrgyógyászhoz, kérni beutalót az ANTSZ-be.Ott kitenyésztik a gombafajtát, úgy, hogy bekaparnak a köröm alá , aztán kapsz rá kapszulát. De ha elmész gyógypedishez ő leszedi az elhalt körmöt, úgy hogy ne nőjön be a körmöd, kitisztítja és ad rá vagy ajánl rá gyógyszert.

Egy gyógypedikűrös

2013. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Olló, reszelő és HYPO! A lényeg az, hogy a beteg rész felett amennyire csak lehet vágjuk a körmöt rövidre. Ezután vékonyítsuk el a köröm felületét amennyire csak lehet, hogy a fülpáclikával felvitt HYPO (igen, hígítatlan szürke flakonos háztartási fehérítő, max 5% aktív klórtartalommal) könnyebben behatolhasson a köröm mélyebb rétegeibe. Előzőleg nem árt kiáztatni a lábat valamilyen módszerrel. Én a kezemen elterjedt körömgombámat gyógyítottam nagy sikerrel. Nekem a kezemen olyan gomba nőtt, ami a köröm széléről a köröm alatt terjedt befelé, és ezért nagyon nehéz volt kezelni. Mivel a gomba megeszi a köröm alsó rétegét, felülről nehéz bejuttatni bármit is, ameddig a köröm nincs reszelővel elvékonyít a beteg körömrész felett, oldalról pedig a gomba a terjedése során egy olyan elhalt anyagréteget hagy maga után, amin egy idő után szintén nem sok minden szer juthat be a célterületre. Azonban ha a körmöt tövig vágjuk, majd elvékonyítjuk reszelővel a beteg rész felett, akkor "beelőzhetjük" a további terjedését az által, hogy a felé ecsetelt HYPO behatol a körömbe, és kifejti hatását. A HYPO nekem nem irritálta a bőrömet. A gomba elterjedtségének a stádiumától függően több kezelés is szükséges lehet, de a HYPO nagyon hatékony, már egy kezelés után is megfelelően előkészítve a terepet látványos a hatása. A másik fontos dolog, hogy zoknikat, lábbeliket és körömápoló készletet fertőtleníteni kell, továbbá étrendi és életmódbeli változtatások is szükségesek lehetnek. A gombát a túlzott cukorbevitel, alkoholfogyasztás stb. segít életben tartani, tehát a gomba sok esetben egy helytelen élet és gondolkodásmódra is felhívja a figyelmet.
2015. szept. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
ecetes víz is jó.
2016. jún. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én próbáltam a hypót is (meg minden mást). A hypó nem mart szét semmit, pedig én áztattam is, meg töményen kentem is, de nem segített. :( (És nem segített az ecet, a fokhagymás ecet, a clorox, a hidrogén-peroxid, az összes gyógyszertári ecsetelő és stift, Canespro (szépen lemar, de utána gombás köröm nőtt vissza, nem jó a Canesten Plus utókezelésnek, valami erőseb kell!), manuka-spray, teafaolaj (ez majdnem, de mégsem, jelentős javulás után a gomba újra teret hódított) grapefruitmagkivonat. Hirtelen ennyi jutott eszembe, ami nekem nem hatott, úgy, hogy becsületesen végigcsináltam a kúrát és mindent fertőtlenítettem. Most voltam lézeres körömgomba kezelésen. Ha ez sem hat, marad a gyógyszer, de arról is sok rosszat hallottam, utána is ki tud újulni.
2016. júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pedimed oldat hol kapható?
2017. júl. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20%
Minden koromgombat ki kell tenyesztetni hogy a megfelo szert lehessen alkalmazni,nem egyformak a gombak!
2018. szept. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!