Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az influenza hidegben terjed...

Az influenza hidegben terjed leginkább, de akkor tavasszal is miért van olyan sok beteg?

Figyelt kérdés
Én is mindig tavaszal betegedtem le. (Idén sem kaptam még eddig el, csak januárban volt hasonló betegségem, de 38-nál megállt a lázam, tehát nem influenza volt.)
2013. márc. 26. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hidegben terjed, ez tévedés. Pont, hogy a melegebb téli napokon terjed jobban, mikor 0 fok körül, fölött van a hőmérséklet és még csapadékos, párás is az idő. Ezáltal pedig késő ősszel, kora tavasszal is kedvez neki az időjárás. A vírusok cseppfertőzéssel terjednek, tehát azért jó nekik a párás levegő pl. zsúfolt busz.


Az, hogy csak 38 fokos lázad volt...ööö nem tudom ebből, hogyan szűrted le hogy nem influenza volt. Pont, hogy az is lehetett.

2013. márc. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazából nem volt semmilyen izomfájdalmam és még a közérzetem sem volt oltári rossz, csak a végén, amikor pár nap múlva már az orrom is fújni kellett és tele lett a fejem. Ezért gondolom, hogy valami influenzaszerű volt, de nem konkrétan az. Gondolom más vírusok is "szaladgálnak" a téli időszakban:)

Visszatérve: csak olvastam, hogy megvizsgálták, hogy igazából a száraz hideg kedvez az influenzának, ezért "csodálkoztam". Több ilyen írás is van a neten...Én már nem tudom mi az igazság:)

2013. márc. 26. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!