Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi ez a csomó a nyakanon?

Mi ez a csomó a nyakanon?

Figyelt kérdés
Náthás vagyok és hőemelkedésem van, és észrevettem, hogy a nyakam bal oldalán az állkapcsom alatt van egy csomó ami fáj ha hozzányúlok, ez csak azóta van, mióta megfáztam.

#nyak #csomó #csomó a nyakon
2013. ápr. 9. 17:54
 1/4 eNerdzsy ***** válasza:

Duzzadt nyirokcsomó.

Ha orvoshoz mennél valószínű, hogy írna valamilyen antibiotikumot.

2013. ápr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már voltam orvosnál, felírt antibiotikumot, csak akkor még nem volt beduzzadva a nyirokcsomóm.
2013. ápr. 9. 18:06
 3/4 Lantos Szilvia ***** válasza:
Hát szerencsére a szervezetünk ha fertőzést kapunk védekezik. Ezeknek a fertőzéseknek a "szemeteskukája" a mandula, nyirokcsomók stb. Azért duzzadnak meg, mert küzdenek a fertőzések ellen. Ne aggódj miatta. Ha esetleg nagyon (extrém) megnőne, vagy több is kiemelkedik, menj vissza a dokihoz, mert mononukleózis is lehet, ami nem játék. De itt nem ilyen gond van. Kicsit soká húzódnak vissza a nyirokcsomók, tehát ha meggyógyulsz is, hetekig maradhat gumó. Ne aggódj, gyógyulj meg. Az antibiotikum után igyál meg egy adag Lactiv-ot, mert helyreállítja a bélflórát és nem kapsz cifraf...ást az antibiotikumtól. Gyógyulj meg minél hamarabb!
2013. ápr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most megnyugodtam.
2013. ápr. 9. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!