Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SÜRGŐS! Gennyes mandulagyullad...

SÜRGŐS! Gennyes mandulagyulladásom van két napja, de nem akarok antibiotikumot szedni. Van egyéb lehetőség?

Figyelt kérdés
TantumVerde spray-el kezelem két napja, jó tudom hogy az is antibiotikumos, de antibiotikum tablettát nem akarok szedni. Jövőhét csütörtökig megkéne gyógyulnom. Tegnap volt lázam, még ma is volt 37,5. Anya ordibál velem, hogy antibiotikum nélkül szövődményeim lesznek stb... Milyen következményei lehetnek, ha nem megyek el orvoshoz?
2013. ápr. 12. 08:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Akár a szívedre is ráhúzódhat, szedjél antibiotikumot.
2013. ápr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy vírus, vagy baktérium okozzae, ha vírus, akkor nem kell antibiotikum, csak ha nem múlik, ha tüszős, akkor kell, mert szövődményeket okozhat, de ezt orvos tudja eldönteni, voltál orvosnál?
2013. ápr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem voltam, most gondolkodom hogy menjek e.

Tegnap volt magasabb lázam, fejfájásom van nonstop, de ma már jobban érzem magam (közérzetileg).

Nem hinném, hogy ez antibiotikum nélkül nem kezelhető.

2013. ápr. 12. 09:00
 4/18 anonim válasza:
40%
Gyerekkoromban nagyon sokszor volt gennyes mandulagyulladásom. Az én Anyukám langyos sós vizes gargarizálással gyógyított. Nekem bevált.Lányaimnál is alkalmaztam, nagyon utálták, de használt. 2dl langyos víz egy csapott mokkáskanál só. Borzasztó rossz, öklendezni fogsz, de garantálom, hogy használ. Jobbulást!
2013. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha steptococcus okozza, abból szívizomgyulladás és szívbillentyű-zavar lehet, azonnal orvos, nincs min gondolkozni.
2013. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es válaszoló! Brávó! Így kell lebeszélni egy embert arról, hogy szakszerű segítséget kapjon, ha valami baja lesz, a nem jól kezelt betegsége szövődményei miatt, vállalod a felelősséget? Nem vállalod.

Kérdező! Menj orvoshoz! Vagy kockáztass, végül is a te életed.

2013. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%

Nyilván kényelmes megoldás az antibigyó.


És káros is. Mi károsabb, a betegség, vagy az antibigyó?


A betegség máshogy is kezelhető, bár mint írták, ha mégis tovább terjedne, az meg nem jó. Fogas kérdés, de nagy tettekhez merészség kell, és ez mindig elismerést érdemel.

És sikert, mert nem irtod ki a bélflórádat..


Nagy dózisú C- és D-vitamin (10g C, 10 000 NE D3)

Sós víz, alkoholos gargalizálás mehet rendszeresen. Az immunrendszerünk nem sz.arból van, hogy majd csak úgy belepusztulunk egy fertőzésbe, de támogatni kell!


Gabona, cukorfogyasztás minél komolyabb csökkentése is segíthet! Jó gyógyulást!

2013. ápr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mi a nagy tett abban, ha valaki szívbetegséget kap egy egyszerű torok, mandula gyulladásból?????????????????????

A gabonafélék evésének csökkentése mandulagyulladás esetén ugyan minek??????????????????????????????????????????????


Az antibiotikum káros? Igen, nem tesz jót a bélflórának, mondjuk ezért lehet mellé probiotikumot szedni. Amúgy felnőtt a földön egy generáció probiotikumok nélkül is, szóval egy kúra antibiotikumtól nem lesz semmi baja.


Ha nem értesz hozzá, márpedig nem értesz, mi a jó fenéért nem hallgatsz?

2013. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Tehát aki nem támogatja, nem ajánlja a gyógyszerfogyasztást, az már nem ért hozzá. Nem látom ebben a logikát, de majd kifejted, kíváncsi lennék rá! :D


Az az értékelendő, hogy az ember nem megy a többi leginkább emberszabású után és eszi a gyógysza.rt mintha ez lenne a világ legtermészetesebb és legjobb dolga, hanem szembe mer fordulni az elborult, beteges rendszerrel, és meggyógyul gyógyszer nélkül is.


És, nem lesz akkora keresettsége az antibiotikumoknak, ma a baj akkor? Kevesebb rezisztens baktérium törzs fog kialakulni? Vagy kevesebb Audit vesznek a gyógyszergyárosok? Hagyjuk már..

Akkora esélye van egy szívizom gyulladásra, mint egy félrekezelés miatt egy esetleges legionellózis súlyosbodására.. ugyanis vannak esetek amikor nagyon is nem jó az antibiotikum. Eleve ha a bélflórát gyengíti, akkor az immunrendszert gyengíti. Ez milyen módszer?


Gabonák - immunrendszeri problémák összefüggése, akinek ez új az ne osztogasson már gyógyszerhasználati tippeket.. öregem, iskolapadba vissza.


Mi a retkes tetűf@szért nem lehet két eltérő nézetet sértegetés nélkül leírni egy témához..


Én azzal kezdtem az írásomat, hogy nyilván konvencionális megoldás a gyógyszer. Azzal kezdtem, hogy elismertem, nem támadtam. Erre mit kapok, támadást és sértést. Ezt azok szokták, akik vesztes pozícióban érzik magukat, nem?

2013. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Kedves 6-os! Menj a ...-ba! Jó, hogy nem már kioktatsz. A kérdező majd eldönti, hogy melyik választ fogadja el.

Szóval nem engem kell ba.......ni!!!! :))

2013. ápr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!