Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A vírusos vagy a baktériumos...

A vírusos vagy a baktériumos fertőzésből gyógyul ki az ember hamarabb? És kb mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyire erős a szervezeted. Ha nem vagy legyengülve, a szervezet relativ gyorsan felülkerekedik a virusokon, a bacikat ha erősebb a fertőzés kezelni kell, ezért szedünk antibiotikumot. Virusos fertőzés álltalában 3 nap, tünetileg kell esetleg kezelni, ha nem gyógyul irány az orvos. Baktériumos fertőzés többnyire öt-hét nap, de van sokkal makacsabb is. tehát általánosságban véve a virusos fertőzésből hamarabb gyógyulunk.
2009. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
már egy hete betegedtem meg, akkor azt mondták vírusfertőzés, most sem érzem magam jobban és már megint lázas vagyok. lehet hogy közben összeszedtem vmi bacit is :S
2009. szept. 26. 20:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amint irtam, három nap után ha nem javul, irány az orvos!
2009. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Vírusfertőzésre a legtöbb orvos antibiotikumot ír fel (pontosabban nem a vírusra) és valamilyen tüneti szert. Azért, hogy a vírussal küzdő szervezet nehogy felülfertőződjön még baktériummal is. (Tehát ez egyféle segítség az immunrendszernek, hogy ne kelljen egyszerre sokféle kórokozóval küzdenie, de közben az antibiotikum le is gyengíti). A vírusfertőzésekre jellemző, hogy viszonylag gyorsan gyógyulnak, de közben elég heves tüneteket produkálnak (pl. magas láz, nagyfokú gyengeség...). Ha 3-4 napon belül nem vagy jobban, vissza kell menni az orvoshoz. És ezerrel erősíteni az immunrendszert. Tömérdek C-vitamin, tea, tea, tea, Normaflore probiotikum (langyos cukros teában, napi 3x kell meginni).
2009. szept. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 akarkizoltan56 ***** válasza:

egyél naponta egy gerezd fokhagymát és igyál fél deci pálinkát-

mindentöl megvéd!

a virus rémülten menekül a fokhagyma elöl.

2016. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!