Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor állapítható meg, hogy...

Mikor állapítható meg, hogy HIV pozitív vagyok, meddig lappang?

Figyelt kérdés
kb 1 hónapja csináltattam egy tetkót, steril körülmények között, de nagyon parás vagyok és egy vérvételt szeretnék. Ezt háziorvvostól kérhetem? És egyáltalán érdemes megcsniáltatnom? Olvastam, hogy akár 3 hónapig is lappanghat az emberben, de ez alatt is kimuatatható, ha beteg lennék? Köszönöm a választ előre

2013. jún. 3. 00:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát én valami olyasmit hallottam hogy, ha alkapod az aids-et, akkor kb egy hét után lebetegszel. Úgy mintha influenzád lenne. Lázas leszel, kiver a víz....


Hát nem tom hogy fertőzöttség mennyi idő után mutatható ki, ,de szerintem 1 hónap után már biztos. Mindenesetre menny be dokihoz, kérdezz meg, és hát minenképpen nyersz vele, biztos tudnak mondani hasznos dogokat. :D

2013. jún. 3. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz, az az ablak periódus. Kell bizonyos idő, amíg kimutathatóvá válik a vírus vagy az ellenanyag a szervezetben. A különböző teszteknek eltérő az ablak periódusa is. Van, ami már 2-3 hét után biztos eredményt ad, de van, ami csak hónapok után.

El kell menni az ÁNTSZ-hez (ha anonim módon szeretnéd), vagy a bőr- és nemibeteg gondozóba (itt térítésmentes, de nem anonim). Ott fel fognak világosítani arról, hogy milyen típusú tesztet használnak és mikor mutat biztos eredményt.


Egyébként a HIV fertőzés után ált. 4-6 héttel szoktak influenzaszerű tünetek jelentkezni.

Viszont a lappangási ideje gyakorlatilag több év, akár évtized, és csak utána alakul ki az AIDS betegség.

2013. jún. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Közvetlenül a fertőzés utáni időszakban nem jelentkezik semmilyen konkrét tünet. A HIV-fertőzés után kettő-négy héttel esetleg influenzaszerű tünetek jelentkezhetnek, tehát láz, megduzzadt nyirokmirigyek, torokgyulladás, izomfájdalom, hasmenés, fáradékonyság vagy kiütések. Néha ezek a tünetek a fertőzés után néhány nappal is jelentkezhetnek.


A tünetek általában egy-két héten belül nyomtalanul elmúlnak. Ha egyáltalán jelentkeznek ezek a tünetek, akkor rendszerint nagyon enyhék, sokszor észrevehetetlenek. Ugyanakkor előfordul az is, hogy a tünetek súlyosabbak, sőt akár orvost is kell hívni miattuk.


Fontos észben tartani azt, hogy ezek a tünetek szinte teljesen azonosak egy sor egyéb betegség tüneteivel. Pontosan ezért nagyon fontos, hogy elmenj tesztre! Sokszor előfordul, hogy ugyanilyen tünetekkel valaki ok nélkül aggódik. Csak a HIV-teszt adhat megbízható információt a HIV-státuszodról. Minden más csak találgatás, és a HIV túlzottan fontos dolog ahhoz, hogy megelégedjünk találgatásokkal.


nézd meg ezt is a szakorvos


[link]

2013. jún. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, és a tájékoztatás, a helyzet az, hogy nagyon beteg voltam az időtájt, levoltam gyengülve mindent elkaptam, de amikor mentem a tetkóshoz akkor is hideg volt és esett az eső. A lappangsái ideje több év??? Azt olvastam hogy 5 hét után kb kimutatható, évekig csak nem lappang bennem, nem arra gonsolsz, hogy évekig tünetmentes lehet?
2013. jún. 4. 22:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Jön megy a nátha meg infulenza szerü tünetek ugy hogy még a háziorvas se gondolja hogy az abajod sőt amikor tüdőgyuladásod van még akkor,sem sőt a korlapodon minden a hív és aids jele és még akkor sem gondolja.

Egy tünet jel segiti talán rá az orvosokat a száj belseje az Oral Hairy.Csak az meg nem minden esetben jön elő.

2013. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a magam részéről rühellem a tetoválószalonokat, de azt kell mondjam, kizárt dolog, hogy szedjél össze valamit. Gondolj csak bele, bárki, aki aidses lesz, első körben nem a szeretőjét, hanem a tetkószalont fogja gyanúba. Már megy is a feljelentés, ÁNTSZ kivonul, vagy nagy titokban vásárlói ellenőrzést végez. Fickókám bezárhatja a boltot, ha bármi gikszert találnak nála. Nem éri meg kockáztatnia.
2013. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tortent valami?
2013. dec. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!