Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A mandulambol feher szinu,...

A mandulambol feher szinu, törmelékes darabkakat tudtam kinyomni. Mi lehet ez? S mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 25. 01:18
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Huh, ez most meglepett. A manduládból ami a torkodban van?

Kinyomni? Mivel? Hogyan?

Azt tudom, hogy a tüszős mandulagyulladás jól látható gennyes hólyagokat és jellegzetes rothadó-hús szagot okoz. Mármint hólyagokat a mandulán, és szájszagot a szájban. :D

2008. jún. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Menj el dokihoz. Nekem most volt tüszös mandulagyuszim, és úgy kezdődött, hogy fehér darabkák voltak rajta, olyan volt, mintha tehéntúró tapadt volna rá. Később az válik gennyes hólyaggá. Ha időben kezelik, megúszod ennyivel.
2008. jún. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Gyógyszert kell szedni. Menj dokihoz, mert a mandula gócpont, a szíved is megbetegedhet tőle!!!
2008. jún. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Tüszős mandula gyulladás vazze!


Haveromnak is volt elég ótvar látvány :S

2008. okt. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én ugyanígy voltam,hónapokig fém kiskanállal nyomtam ki,mert aggatott.Utána kiszedettem a manduláimat,mert kezdtem zsibbadni a végtagjaimon,fáradt voltam,térdeim fájtak,de ahogy kiszedték,két hó múlva elmúlt.Menj dokihoz gégészetre!
2008. dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez volt,orvos mondta,hogy amik a mandula járataiban felgyűlnek,mandulakövek.Nevével ellentétben ezek a "kövek" elég puhák,ujjakkal széjjel nyomhatók,és irtózatos gusztustalan szaguk van.Valami förmedvény.Nekem tüsszentéssel repültek le a manduláimról,ki a tenyerembe,és darabos,folyékony sajtkrémre emlékeztettek.Ahogy kivették a manduláimat(nem a mandulakövek miatt,hanem krónikus gyulladásuk miatt),megszűnt a mandulakő problémám.Azóta nincsen ilyen gondom.


Bemásolom neked egy orvosi lapról a mandulakő fogalmát meg pár dolgot vele kapcsolatban!Íme:

"A kellemetlen szájszag, rossz lehelet nagyon sok embert érint. De mi állhat a dolog hátterében?

A probléma gyakran visszavezethető a dohányzásra, vagy a nem rendszeres fogmosásra. Ezek hatására a baktériumok felszaporodnak a szájban és ők okozzák a kellemetlen állapotot.


Azonban nagyon sok olyan embernél is tapasztalhatók a tünetek, akik rendszeresen mosnak fogat, nem dohányoznak és sok mentolos cukorkát szopogatnak. Az ő esetükben a kellemetlen tüneteket a mandula kövek okozzák. Igen, a helyzet az, hogy nem csak vesekő vagy epehólyag kő létezik, hanem mandula kő is. A mandulakő kis fehér pötty formájában tűnik fel a mandulán.


Gyakoribb az előfordulás azoknál, akiknek mandula gyulladásuk volt, vagy száraz a szájuk (pl. fájdalomcsillapító hatására).


A mandula a torok két oldalán elhelyezkedő, nyirokszövetből álló képződmény. Az immunrendszer részeként tevékenykedik, a felső légúti fertőzések elleni küzdelemben van szerepe. A mandula úgy viselkedi, mint egy háló, felfogja a vírusokat, baktériumokat.


A mandula kövek (tonsilloliths) elmeszesedett baktériumokból, nyálkából és ételből állnak. Akiknek a manduláján megtalálhatók ezek a kövek, gyakran arról számolnak be, hogy fémes ízt éreznek a szájukban. A felnőtteket jobban érinti a mandulakő kialakulása, mivel a manduláik nagyobbak. A mandula felszíne meglehetősen göröngyös, olyan, mint a Hold felszíne, és ahogyan növekszünk, ezek a kráterek is növekednek és egyre nagyobb eséllyel akad fenn rajtuk valami.


Mandulakő kialakulását elősegítő tényezők:


- mandulagyulladás

- bizonyos vérnyomás csökkentő gyógyszerek

- fájdalomcsillapítók

- antidepresszánsok


A gyógyszerek főként a szájszárazság kialakulása révén befolyásolják a kövek kialakulását.


Egy brazil tanulmány a mandulagyulladásban és rossz leheletben szenvedő betegek 75%-ában talált mandula követ. A mandulakő egyébként sokféle tünetet okozhat és gyakran szabad szemmel nem látható, csak CT vagy MRI tudja kimutatni (sokszor takarásban van ugyanis). A kő elhelyezkedésétől és méretétől függően nyelési fájdalmat okozhat, ami gyakran a fülbe sugárzik. Gyakran ezek a kövek, melyek átlagosan 2-5 milliméter nagyságúak, maguktól lejönnek, ilyenkor a beteg legtöbbször lenyeli.


A megelőzésben nagy szerepe van a megfelelő szájhigiéniának, a rendszeres, alapos fogmosásnak, a nem alkoholos szájvizek használatának. Sokat segíthet a sós vizes öblögetés, illetve a Folyékony klorofill használata, mely erős, természetes fertőtlenítő szer is egyben.


A klorofillos gargalizálás azért jó, mert a végén az oldatot le is lehet nyelni, ezáltal olyan mélyre engedhetjük le a torkunkban az anyagot, amit más gargalizáló szerrel már nem tehetünk meg, mert onnan már nem tudjuk visszajuttatni a szánkba és kiköpni, lenyelni pedig nem célszerű őket. A klorofillt viszont ha lenyeljük, csak jót teszünk vele a szervezetünknek.


Fontos emellett a megfelelő mennyiségű folyadék elfogyasztása is, mely kimossa a lerakódásokat a mandulából."

2010. márc. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ha a youtube oldalra beírod a keresőbe,hogy TONSIL STONE(mandulakő) vagy TONSIL STONES(mandulakövek) vagy TONSILLOLITH(ez az orvosi neve a mandulakőnek) vagy akár azt hogy REMOVING A TONSIL STONE(mandulakő eltávolítása),akkor számos embert láthatsz ott,akik próbálják ilyen-olyan eszközzel kiszedni a mandulakövet a torkukból,mandula járataiból.Hol csipesszel próbálkoznak,hol porszívóval(egy szívószálat csatlakoztat a csőre az elmebeteg gyerek:-)))-És sikeresen kiszedik...

Vigyázni kell ha ilyenre vetemedsz hogy kiszeded te is...érzékeny a torok azon része,óvatosan szabad csak!

2010. márc. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!