Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Azok a kullancsok amik a...

Azok a kullancsok amik a kertünkben találhatóak és folyamatosan a kutyánkban és cicánkban kötnek ki, azok ránk emberekre is ugyanolyan veszélyesek?

Figyelt kérdés
Tehát ezt úgy értem hogy van különbség hogy egy kullancs csak állatokba megy bele és emberekbe nem, vagy a kertünkben tanyázó kullancsok ránki is veszélyesek? köszönöm.
2008. jún. 27. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nincsen. A kullancs nem válogat. Ha fertőzött, veszélyes rátok is és az állatokra is. Ha nem fertőzött, akkor egyikőtökre sem, de ezt sajnos szemre nem lehet eldönteni. Ha sok van, érdemes oltást kérni. (ha van oltóanyag)


Judy

2008. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy külön embe és külön állat kullancs.A kullancs az kullancs.Emberbe is ugyanúgy belemegy észrevétlenül.Árulnak ilyen kulancsriasztó sprayt fújd be a lábodat és bátran kimehetsz a kertbe és javaslom hogy a kutyának kullancsriasztó nyakörvet vegyél.
2008. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, emberbe is belemehet és ha fertőzött, akkor baj van.


Nálunk is sok a kullancs és mivel engem nagyon szeretnek, így én oltva vagyok (nem nyújt teljes védettséget, de olyan szer nincs, ami minden általuk okozott fertőzéstől védene), a család többi tagja lefújva, ha kint vannak. A kutyákra, macskákra több féle szer van. A mieink elhagyják a nyakörvet, így az nálunk nem jó, viszont a nyakra csöppentős vagy a spray bejött. Attól függően, mekkora testalkatú, milyen szőrű, változó, ogy mi a leggazdaságosabb.

2008. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat---mostmár aggódok :(
2008. jún. 27. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!