Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A barátomat megcsípte egy...

Fodor Vajk kérdése:

A barátomat megcsípte egy kullancs és arra gyanakszom hogy benne maradt a tüske?

Figyelt kérdés
kullancsok

2013. szept. 28. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha benne is maradt, a szervezet egy idő után magától kilöki.
2013. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a kullancsot kiszedték belőle akkor már nem lesz gond, a feje, vagy a tüskéje egy idő után kifog jönni magától, nem lesz gond.

Ha a kullancs kiszedésnél nem lett megnyomkodva és nem öklendezte vissza a kiszívott vért akkor még ha fertőző kullancs is kicsi az esélye annak hogy gond lesz. Engem már 5 kullancs is csípett meg, egyiket rosszul szedte ki az ápoló ismerősöm mert valamelyiket arra bíztam mert akkor dolgoztam kórházban amikor észrevettem. de magamnak kiszedve eddig nem okozott gondot, az ápoló ismerősöm véletlen megnyomkodta de szerencsére nem volt fertőző, picit be is dagadt a helye voltam is vele dokinál, de nem volt gond.

2013. szept. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!