Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik elkapták a A/H1N1 influen...

Akik elkapták a A/H1N1 influenzat, mivel kezelték? És ha nem vesszük időben észre, hogy megfertőződtünk a H1n1-el?

Figyelt kérdés
Állandóan csak az megy a TV-ben, hogy aki elkapta kezelés alatt áll. De arról nem szól senki, mivel kezelik azokat a betegeket, aki nem szorul korházi felügyeletre és ellátásra. milyen "gyógyulási " tanácsokkal látják el őket. Ha van valaki aki átesett ezen megköszönném a válaszát!
2009. nov. 7. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem veszed észre (bár kétlem, hogy lenne ilyen) akkor tökmindegy, nincs min paráznod.

Én is elkaptam és két nap alatt kikúráltam magam. Befeküdtem a meleg takaró alá és ittam a forró teákat, szépen kiizzadtam a vírust és sokszor zuhanyoztam, hogy lemossam magamról. Harmadik nap, mintha semmi bajom nem lett volna, mentem is suliba.

Nem olyan vészes ez, mint ahogy a tv-ben mondják :)

2009. nov. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem veszélyes, könnyebb lefolyású, mint a szezonális influenza. Ami veszélyes az a pánik keltés miatti rohamos beoltatás :(
2009. nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egy kicsit parázom, mert van két kicsi fiam és az egyik csak 1 éves és nem tudja elmondani a panaszait. Máskor is volt, hogy belázasodott, vagy csorgott az orra és ezért kérdeztem, hogy mi van ha nem ismerem fel időben. Ha mégitt itt vagy (előző hozzászóló)szedtél e valamilyen gyógyszert ez idő alatt?
2009. nov. 7. 17:10
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Én a 2.hozzászóló voltam:) de a legjobb védekezés ellene a D-vitamin! Mindenképp érdemes kipróbálni. Ha a picin meg bármilyen tünetet (láz, fáradtság) észreveszel, szerintem mindenképp érdemes elvinni dokihoz.
2009. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! A H1N1 fertőzés maga egy gyenge lefolyású, felső légúti megbetegedés. Ugyanúgy kezelendő, mint a rendes influenza, vitaminok, lázcsillapítás, tüneti kezelés, ágynyugalom, stb. Semmi extra.


Néha létrejön egy ritka szövődménye, egy vírusos, vérzéses tüdőgyulladás, na ez az, amivel viszont az orvosok sem tudnak mit kezdeni, ez egy nagyon nehezen kezelhető betegség, és a halálozási aránya se túl biztató, és nem is egykönnyen ismerhető fel.


Biztos, ami biztos, ha bármi panaszt tapasztalsz, irány az orvos, ő majd megmondja, mit kell tenni.

2009. nov. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én kb 1,5 hónapja kaptam el.

Fájt a fejem, szédültem, fájtak a lábaim, 37,4es folyamatosan hőemelkedés volt.

Egész nap a gép előtt ültem, és ettem "tonnaszámra" az almát. 2-3 nap alatt kihevertem.

(és még mindig élek =) )

2009. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszoló elütötte a betűt, a D vitaminnak semmi köze nincs a vírusos betegségekhez, legfeljebb a C vitaminnak. Nehogy elkezdj a kis gyerekednek orvosi utasítás nélkül D vitamint adni, (ami egyébként szükséges, de csak orvos által előírt adagban.)
2009. nov. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem ütöttem el, tényleg D-t írtam:

[link]


de a biztonság kedvéért tényleg kérd ki orvos tanácsát!

2009. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hmmm... Tényleg vannak "D-vitaminos" publikációk, melyekben azt állítják, hogy a veleszületett immunitást fokozza. Én eddig ilyenről nem hallottam.

De a biztonság kedvéért:

1. Ne adagold túl, mert ez a vitamin zsírban oldódó, így felhalmozódik, nem ürül ki a felesleg.

2. Calciumot IS adj a D-vitamin mellé, mert csak magában a vitamin annyit tesz, hogy növeli a Ca-permeabilitást a bélben, vesében és osteocytákban. Ezért hozzáadott calcium nélkül a D-vitamin "kioldja" a csontokból a calciumot, sőt még a szervezetből is eltávolítja, míg calcium adásával a csontokba beépíti.

2009. nov. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!