Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Püff neki? Mai hiradóban azt...

Püff neki? Mai hiradóban azt nyilatkozta egy illetékes, hogy a h1n1 mellé a hagyományos influenza oltást is be kell adatni - méghozzá egyidőben -, hogy hatásos legyen. Mit gondoltok? És aki már kapott h1n1-et, de a másikat nem? Téboly!

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 22:26
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
67%
jaj istenem... hülyitik itt a népet ahogy csak tudják ..a következő az lesz hogy add oda az egész vagyonod az államnak,mert ittvan a háegyenegy..
2009. nov. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
66%
Püff neki!
2009. nov. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:

Kaptam H1N1-et sima flusat nem.

Ez passz.

Soha életemben nem voltam influenzás. A másikat a veszélyessége és a kisbabánk védelme miatt adattam be.

2009. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor most ezt "kapd ki" :


Mi TEGNAPELŐTT felírattuk a gyerekeinknek (17 és 18 évesek) is a H1N1+szezonális vakcinát...

Háziorvos külön felhívta a figyelmet, hogy a két oltást EGYÜTT kell beadni, külön nem lehet...

Háziorvos felírta, félnapos hajkurászás után nehezen megszereztük, mert mindkettő hiánycikk...

TEGNAP délben bejelentkeztünk a háziorvoshoz a beadás végett, rendben, délutánra kaptunk időpontot...

TEGNAP DÉLUTÁN odamentünk a háziorvoshoz és kiderült, hogy 1 órája kaptak körlevelet : 18 ÉV ALATTIAKNAK NEM ADHATJÁK BE EGYSZERRE A KÉT OLTÁST!!! 8-O


A 17 éves gyerekemnek így most csak az egyik vakcinát (H1N1) adta be, 2 hét múlva fogja beadni neki a szezonális másikat...


A 18 éves gyerekem mindkettőt megkapta tegnap, semmi baja nincs...


Amúgy én is több forrásból azt hallottam, hogy mindkettőt tanácsos beadatni, ha már egyszer oltat az ember...


Csak akkor most ezt már végképp nem értem : ha EGYÜTT hatásos, akkor a 18 év alattiaknak miért TILOS???... 8-o

2009. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
59%
Én nem adattam be,mert ez is olyan,mint a többi influenza.És nem tudni,hogy lesz e később valamilyen káros utóhatása.Kíváncsi vagyok,hogy Lengyelországban mekkora lesz a járvány és hányan halnak majd bele? Ott ugyanis nem tartja az állam szükségesnek az oltást,is nincs is oltóanyag.Ők vajon azt akarják,hogy a félország kihaljon?
2009. nov. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
59%
Hiszti az egész az oltás körül. Olyan mint a sima influenza, ha kezelik egy hét alatt múlik el, ha nem kezelik, akor 7 nap...:)
2009. nov. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyit : a szezonális vakcina (FLUVAL AB) mindenütt hiánycikk országosan...

Én tegnap kb. 50 Bp-i gyógyszertárat hívogattam végig, mindenütt azt mondták, hogy 1-2 hét múlva várható, országos hiánycikk!!!


(Tehát, ha együtt lehet és együtt kell beadni, hiába van H1N1 oltóanyag, ha nincs meg a másik, mert az meg hiánycikk!)

2009. nov. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
Fehérjeallergiám van, háziorvos nem adta be. Egyébként ötvenen felül szerinte sincs értelme.
2009. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
Ráadásul összekeverik a H1N1-et a síma ECHO fertőzéssel (pleurodinia, hörgőgyulladás, egerek és patkányok terjesztik, azok fertőző ürüléke). Magas láz, hörgők gyulladása, vérzéses tűdőgyulladás, izomfájdalmak, torokfájás. Szerintem Ukrajnában ez a járvány lehet...
2009. nov. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos, óriási tévhitben vagytok... :-[


Ez a H1N1 vírus egyáltalán nem ugyanolyan influenza, mint a megszokott...

Ugyanez a vírus okozta az 1918-19-es hírhedt "spanyolnátha"-járványt, amikor mintegy 50millió ember halt meg 2 év alatt!!!

De nézzétek meg, mi van most Ukrajnában, már 80 ember meghalt tüdővérzésben, kb. 300ezren betegek...


Erre a vírusra hiába szedsz C-vitamint, ez teljesen más!!!

2009. nov. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!