Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » H1N1? mit csináljak?

H1N1? mit csináljak?

Figyelt kérdés
mit kéne tennem? édesanyám és testvérem aszthmást, apukám is maradandóan beteg. én vagyok az egyetlen, aki nem az. vagy legalábbi nincsen róla tudomásom. mit kéne tennem? beadassuk az oltóanyagot vagy nem? kétségbe vagyok esve! kérlek irjatok!! várom mihamarabbi válaszaitokat! ha van az oldalon orvos, esetleg aszisztens ápoló, vagy bárki, ismétlem BÁRKI aki segiteni tud, akkor irjon legyen szives! előre is köszönöm !
2009. nov. 12. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Te ha nincs semmi bajod, adasd be magadnak, legalább tőled ne kapják el. A család többi tagjának viszont orvos kell, h megmondja, h olthatóak-e.

Ne az itteni válaszok alapján dönts, hanem orvost kérdezz.

2009. nov. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Előzővel egyetértek.Itt nem tudjuk megmondani,kérdezzétek a dokitokat.
2009. nov. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

én ma oltattam be magam.

két osztálytársam unokatestvérek és az egyiknek a testvére tojás érzékeny, ezért egyikük se kapta meg.

2009. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én asztmás vagyok, beoltottam magam, és kutya bajom :) Egyik rokonom háziorvos (ő adta be nekem is), ő már rengeteg embert beoltott, köztük nyugdíjasokat, asztmásokat, terheseket, de volt köztük egy leukémiás srác és egy non-hodgkinos beteg, akik kérték az oltást, annak ellenére, hogy az onkológus nem ajánlotta. De ezek ellenére senkinek semmi baja, senkinél nem jött elő mellékhatás. Szal én azt mondom hogy oltsatok mindenkit!

Persze előtte kérjétek ki a kezelőorvos(ok) véleményét, aztán az alapján döntsetek.

2009. nov. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

az oltás sem nyújthat 100%-os védelmet. egyébként azt mondják, valójában nem is tudni milyenek a hosszútávú mellékhatásai, mivel csak egy hétig tesztelték.

ha úgy érzed, olttasd be magad, de hasonló lefolyású a vírus, mint a "hagyományos" influenza, ezért ha időben elmész orvoshoz, ugyanúgy kezeleni tudják. inkább a beteg családtagjaidra ügyelj jobban :)

2009. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Oltasd be magad!

Ezzel nem csak magadat véded, hanem a családtagjaidat is...

A H1N1 vírus ellen csak az oltóanyag véd meg, hiába szedsz C-vitamint vagy bármilyen vitaminokat, fokhagymát, vöröshagymát (voltak, akik ezt ajánlották!), herbateát...


Mo-on eddig 500ezert oltottak be, eddig a védőoltásnak nem tapasztalták mellékhatását.


Mi is beoltattuk magunkat, a gyerekeinket is beoltattuk = semmiféle bajunk nem lett tőle! :D

2009. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

15:37 - ezen felül Magyarországon 40 éve oltanak ugyan ezzel az oltással, csak a vírustörzset cserélik benne minden évben az épp aktuális elterjedt vírusoknak megfelelően, a h1n1 vakcina se készült másképp.

40 év alatt egyetlen beoltott ember se kapott influenzaszövődményt annak ellenére, hogy ilyenből évente több ezer van az országban, illetve az oltástól se kapott senki életre szóló szövődményt. Az utolsó oltás miatt kórházbe kerülő embert több, mint 10 éve regisztrálták, de ő is minden probléma nélkül meggyógyult.


Örülök, hogy egyre több h1n1 hír alatt lehet olvasni azt, hogy jó az oltás ahelyett, hogy megöl meg nyomorékká tesz. Én magam néhány napja próbálom a gyógyszermérnöki tudásom segítségével tisztázni a kételyeket (nem gyógyszermérnökként dolgozok, hanem webfejlesztőként, szóval nincs benne bizniszem :) ) és kezdem úgy érezni, hogy megérte feláldoznom a 97%os statisztikámat (a sok oltásellenes lepontozó miatt most 68on vagyok), mert egyre többekben győz a józan ész az összeesküvéselméletek helyett.

2009. nov. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

vicces (siralmas), hogy mindenki azt hiszi, hogy ha beoltatja magát, akkor attól majd holnap lesz baja, mellékhatása

ha valami gond lenne mégis az oltóanyaggal (ne legyen!), akkor annak a hatása majd csak 3-4-10 év múlva fog jelentkezni

nem mondom, hogy beadasd-e vagy sem - beszéld meg a háziorvosoddal, aki remélhetőleg megnyugtató választ tud adni, mint itt a laikusok

2009. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

15:49 - a virológiai oltásoknak NINCS hosszútávú mellékhatása. rövidtávú van, úgy nevezik, hogy oltási betegség, a h1n1 estében ez bőrpír, izomfájdalom az oltás helyén, ritka esetben hőemelkedés.

Le lehetne állni ezzel a "aki akar oltasson, de majd egyszer pár év múlva jól megszívhatja" ijesztgetéssel, mert nagyon aljas dolog. Én nem is értem, hogy tud valaki a tükörbe nézni az után, hogy ilyen módon ijesztget másokat...

2009. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"ha valami gond lenne mégis az oltóanyaggal (ne legyen!), akkor annak a hatása majd csak 3-4-10 év múlva fog jelentkezni"


Jajj még egy túlképzett ember XD Pontosan milyen betegségre, kórképre gondolsz? Csak kíváncsiságból kérdem!

2009. nov. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!