Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » H1N1 elleni oltásról mi a...

H1N1 elleni oltásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék az egyéni véleményekre,esetleges sajátos tapasztalatokra.
2009. nov. 12. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Naponta 20 ilyen kérdés van,olvass utána
2009. nov. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Az elsőnek igaza van, de bedobok ide is 1-2 linket, hisz itt csak arc nélküli emberek véleményét fogod olvasni és sokkal hasznosabb néhány szaktekintély véleményét megnézni:


-------------------------------

A Magyar Tudományos Akadémia közleménye a témában:

[link]

-------------------------------

Több, mint fél órás riportfilm a Országos Alapellátási Intézet és az ÁNTSZ közös 'Az új influenza szakmai és gyakorlatai ismeretei' című konferenciasorozat egyik állomásáról.

Nagyon tanulságos, rengeteg szaktekintély beszél benne, a téma iránt érdeklődőknek kötelező!


Megszólalnak a film során:

Dr. Balogh Sándor - az Országos Alapellátási Intézet főigazgatója

Dr. Bujdosó László - az Országos Pandémiás Prevenciós Bizottság elnöke

Dr. Szűcs Mária - a Dél-dunántúli ÁNTSZ járványügyi főosztálybezetője

Dr. Kovács László - komlói háziorvos, sentinel orvos (ők figyelték meg a h1n1 betegeket)

Dr. Bányai Elek - pécsi háziorvos, Baranya megyei felnőtt háziorvosi szakfelügyelő

Dr. Gombás Tibor - kecskeméti háziorvos

Dr. Pásti Gabriella - az ÁNTSZ Észak-alföldi Regionális Intézetének tisztifőorvosa

Dr. Urbán Mária - tószegi háziorvos, gyermekorvos

Dr. Kisfaludy Zsolt - szirmabesenyői háziorvos, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szakfelügyelő főorvos

Dr. Bodnár Judit - az ÁNTSZ Észak-magyarországi Intézetének tisztifőorvosa

Dr. Giszelhardt Gábor - tatabányai háziorvos

Dr. Bense Tamás - esztergomi gyermekorvos

Dr. Kelemen Erzsébet - az ÁNTSZ Közép-magyarországi Regionális Intézete Epidemiológiai osztályvezetője

Dr. Lázár Sándor - szentendrei háziorvos

Dr. Paller Judit - az ÁNTSZ Nyugat-dunántúli Regionális Intézetének tisztifőorvosa

Dr. Percs Erika - zalaegerszegi háziorvos

Dr. Szilvási Zoltán - kaposvári háziorvos

Dr. Újhelyi János - nyíregyházi gyermekorvos, szakfőorvos

Dr. Mucsi Gyula - az ÁNTSZ Dél-alföldi Regionális Intézetének tisztifőorvosa


Streamelhető verzió:

[link]


Letöltési link:

[link]

2009. nov. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Én is bedobok egy linket:


[link]


Ez a hivatalos dolog, nem ilyen-olyan blogokról összeszedett szar, hetente kiadja az ECDC (European Center for Disease Prevention and Control), ez éppen múlt hét pénteki keltezésű (nem sokára jön az új). Lehet böngészni, mindenféle érdekesség van benne =)

2009. nov. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Hoppá bocsánat, egy régebbit linkeltem be, itt az új:

[link]

2009. nov. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszike,igazából én beadattam már magamnak,csak most hogy olvasom ezt a sok szarságot a neten,kicsit megijedtem,hogy lehet még se kellett volna :(
2009. nov. 12. 16:55
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az újban nincsenek halálozási statisztikák, én is várom a jövő hetit, elvileg 1-2 nap és itt lesz, abban talán lesznek.
2009. nov. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező: én amikor életembn először találkoztam az "internettel" már éreztem, hogy ez legalább annyira veszélyes, mint hasznos és ez tökéletesen be is igazolódott. Az interneten ellenőrzés nélkül mindenki azt ír le, amit csak akar és egy-egy gondolat nem annyira lesz sikeres, amennyire hiteles/igaz, hanem annyira, ahányan olvassák. És ez nagyon veszélyes, az internetet nagyon komoly fenntartásokkal szabad csak használni, meg kell tanulni eldönteni, hogy mi minősül hivatalos, értékes forrásnak és mi valami idióta agymenése.
2009. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De az nem tetszett a legjobban hogy a politikus se adatták be,csak kamuképeket csináltak,és hogy az orvosok is azt mondják hogy ne adasd be...pedig édesanyám orvos,és ö azt mondta,hogy márpedig mindenkinek be kéne adatnia..teljesen meg vagyok zavarodva
2009. nov. 12. 17:05
 9/14 anonim ***** válasza:

16:54-esnek


De jó neked, hogy ennyire tudsz angolul, hogy ezt megérted!....

2009. nov. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

A legtöbb politikus beadatta magának, de ez k*rvára nem politikafüggő! A "kamukép" alatt gondolom arra gondolsz, hogy készült egy kép az egyik fejesről, aki mellett állt egy doki egy kupakos injekcióval. Ha te ebből arra következtetsz, hogy nem adatta be magának, akkor hiányosságaid vannak általános iskolás matematikai logikából. Egy állítást nem úgy bizonyítunk, hogy hozunnk rá egy példát, hanem minden lehetséges esetre be kell látni.


Állítás: a 100-nál nincs nagyobb szám.

Helytelen bizonyítás: az állítás igaz, mert itt egy szám, az 50 és ez valóban kisebb, mint 100.


Állítás: XY nem olatta be magát.

Helytelen bizonyítás: az állítás igaz, mert itt egy kép, amin nem oltatja be magát.


Remélem érthető, mire gondolok...


Németországban például kétféle vakcinát rendeltek, hogy gyorsabban át tudják oltani a népet és amikor botrány lett ebből akkor a kancellár beoltatta magát a másikkal is így ő duplán oltatta magát.


Ez az oltás semmivel se kockázatosabb bármilyen gyógyszernél, sőt, a világ egyik legtisztázottabb hatásmechanizmusa a vírusfertőzéssel szembeni immunreakció. Ennél az oltásnál százszor megterhelőbb dolgokat eszünk akár...

2009. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!