Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most akkor beadassam vagy ne...

Most akkor beadassam vagy ne adassam be a H1n1 elleni vakcinát? 17 éves vagyok és mindenki mást mond!

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 20:07
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
44%
Én biztos nem lennék kísérleti nyúl.
2009. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:

hát ez az! hogy mindenki mást mondd,még az orvosok is!ez azért már elgondolkodtató...

én sem tudom mit tegyek..

picibabás Anyuka

2009. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
Én nem adatom be 16L
2009. nov. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:

Belém fél ötkor döfték be az oltóanyagot..

Élek még azóta,csak ver a szívem ezerrel:S

2009. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:

énis 17vagyok. aztmondták a szüleim hogy döntsek én de nem javasolják. kevesebb az esély hogy megkapom mint arra hogy a mellékhatásoktol bajom lesz..

persze mindenki mást mond de én NEM adatom be.

2009. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
57%
Én nem adatom be, ha az a sorsom, hogy így haljak meg, meghalok ha beadatom ha nem, akkor meg minek ártsak magamnak pluszba?!
2009. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
19%
én is hiszek , és bízom a sorsban:D ha ebben kell meghalnom (amit erősen kétlek,mert aki eddig meghalt,mind vagy öreg volt,vagy alapból is beteg),akkor meghalok oltással is,ha meg nem kell meghalnom,akkor úgy sem fogok,ha nem adatom be:)
2009. nov. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
80%

Bemásolom ide egy agymenésemet egy másik témabeli kérdéstől.


Egy srác két esetet különböztetett meg:

1. belehal az influenzába és kiszámolta, hogy ennek bazi kicsi az esélye

2. mikrocsipek vannak az oltásban vagy gyilkos mérgek vagy akármi. Itt nem bocsájtkozott esélylatolgatásba.


Erre írtam én:


"

Elmondom az én gondolatmenetemet, ami az oltás beadatásához vezetett:

a 2-es pontot azonnal kizártam, hülyeség az egész, ennyi erővel kenyeret se eszek többé, mert abba is betehetik a mikrocsipet. Még csak logikátlan is, mert ha egy mindenek felett álló titkos hatalom így akarna mikrocsipezni minket és az összes kormány a bábjuk, akkor kötelezővé tetetnék az oltást, vagy mondjuk valamelyik eleve kötelező oltáson keresztül csipeznék a felnövekvő generációt.

A lényeg, hogy én ezeket elvetettem és maradt az, hogy ez egy 12 egytucat vírusellenes védőoltás. Gyógyszermérnöki tanulmányaimhoz nyúltam vissza ezután, melyek alapján tudom, hogy egy ilyen oltásnak hosszútávú következményei nincsenek, rövidtávon oltási betegséget okoz. Utánaolvastam, hogy ez mit jelent a h1n1 oltásnál és mint kiderült ugyan azt, mint a többi influenzaoltásnál, sőt, mint kiderült a vírustörzstől eltekintve ez ugyan az az oltás, amit már 40 éve szúrnak Magyarországon (és amiről mi tanultunk is elég sokat) és amit jómagam is szúratok 5 éve (előtte kétszer is influenzás voltam egymás után, azóta egyszer se). Tehát az oltás egyetlen számításba jövő mellékhatása az oltási betegség, ami enyhe bőrpír, némi izomfájdalom, esetleg hőemelkedés. Semmi konteós robotkák, autizmus, agysorvadás, baloldaliszavazóváváltoztatás vagy hasonló.

Az oltást mi ingyen kaptuk meló miatt.

Tehát az egyik serpenyőben egy fél órás időkiesés (dokihoz elmenni) és a már vázolt oltási betegség volt.


Nézzük a másik serpenyőt: a h1n1 pandémiás influenzajárvány és mint ilyen egészen biztos, hogy legalább 2 évig bolyongani fog balra-jobbra a nagyvilágban. Én nem hinném, hogy Magyarország lenne a kivétel, tehát itt is térülni-fordulni fog. Mivel tény, hogy az 50 éven aluliaknak nem lehet természetes védelme ellene, mert utoljára az 50-es években volt ilyen kémiai szerkezetű influenza, továbbá a vírus A típusos tehát rendkívül virulens (ismét a gyógyszermérnöki tanulmányaim alapján amiket még jóval a h1n1 őrület előtt végeztem), továbbá rengeteget vagyok emberek között és Bp-n is rendszeresen tömegközlekedek ezért annak az esélyét, hogy találkozok a vírussal és megbetegít mondjuk olyan 40%ra becsültem. Az, hogy belehaljak ennek maximum az 1 ezreléke, ami olyan jelentéktelen, hogy figyelmen kívül hagyhatom, tehát a serpenyő másik felében a halál és az extra szövődmények ott sincsenek.

Tehát azt mondom, hogy kábé 40% eséllyel fogok belefutni a vírusba. Az oltás 80%os védettséget biztosít, mely a vírus pontmutációi révén évente 1-3%kal csökken, tehát a védettség legalább részben mindenképp kitart a járvány teljes időtartama alatt, de akár ha legközelebb EUban garázdálkodik a cuccos újra is oltathatom magam, ami újra felviszi az esélyt, tehát úgy nagyjából 60%os védettséggel számolhatok nagy átlagban.

Tehát a fertőzés 40%os esélye 16%ra csökkent (24%kal).

Egy influenzás megbetegedés mivel is jár? Saját bőrömön tapasztaltam, k*rva sz*r dolog. Kibírhatatlan torokfájás, magas, alig csillapítható láz, levertség, élni nem volt kedvem kábé első influenzámkor 4 napig a második viszont majdnem 2 hétig kitartott. Emellé a h1n1 50% eséllyel bedob egy nagyon intenzív hányás+hasmenést is a pakliba. Továbbá mivel a közvetlen környezetemben élők se éltek az 50es években ezért ha én megfertőződöm igen magas eséllyel rántom magammal őket is.

Tehát a serpenyő másik felébe az került, hogy +24% eséllyel leszek 1-2 hétig iszonyatosan szarul és mondjuk kábé 15% eséllyel ugyan azt teszem a családom tagjaival is.


Innentől számomra a választás egyértelmű volt és a serpenyő első fele a számításaimnak megfelelően alakult, sőt, még jobban, mert a doki soron kívül megbökött mindkét oltással, tehát 5 percet voltam a rendelőben, a bőrpír és a hőemelkedés elmaradt, annyi történt, hogy kábé 2 napig kicsit érzékeny volt az oltás helye. Ahogy mondtam az oltást övező összeesküvéselméletekben nem hiszek az oltásról magáról pedig nem csak hiszem, hanem tudom, hogy nem okoz hosszútávú bajt. Így utólag azt állítom, hogy ennyi vesződséget még az is megérne ha akár csak fél százalékkal csökkentem az influenza esélyét.

"

2009. nov. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
19%
A mi családunkban senki nem adatja be. A H1N1 sem veszélyesebb, mint a sima influenza.
2009. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim válasza:
Ém beoltattam magam. Semmi bajom, tökeletesen vagyok.
2009. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!