Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Chrohn beteg vagyok. (bélgyull...

Fütyicukor kérdése:

Chrohn beteg vagyok. (bélgyulladás) szedek multivitamint, c-vitamint. Most kezdtem szedni a protexint (baktériumok). évekig nem szedtem hasmenésem van. Mennyi idő kell még elkezd hatni? Segitség!

Figyelt kérdés

2013. nov. 11. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de nagyon ajánlom Neked az Emóció szedését. Neten találsz róla infót.
2013. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Crohn-ra nehogy vitaminokat szedj!!!!! Így is túl erős az immunrendszered, téged támad, akkor hova akarod még erősíteni???
2013. nov. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne tévesszük meg az embereket mindenféle hozzászólással, könyörgöm!Az évekig tartó hasmenés súlyos vitaminhiánnyal fenyeget, ami tovább rontja az állapotot, így egy ördögi kör alakulhat ki. A Crohn betegség a bélrendszer gyulladása.Lehet vitatkozni azon, hogy autoimmun betegségeket kezeljünk-e vagy ne vitaminokkal,de abban mindenki egyetért talán, hogy ha a test elveszíti az egészséghez, vagy a normál működéshez szükséges tápanyagokat, akkor kár komolyabb javulást várni. Az immunrendszer itt valóban zavartan működik, bár ez sem a legjobb megfogalmazás rá. Nem az a megoldás, ha megvonjuk tőle a támogatást,sőt, hatalmas hiba.

Bélgyulladásnál nagyon fontos a táplálkozásunkat felülbírálni.Nagyon jó lenne, ha átmenetileg ki tudnánk iktatni a glutént tartalmazó ételeket, a glutén ugyanis olyan fehérje,ami több emberben okoz gyulladást, mint amit már véletlennek nevezhetnénk. Tisztában vagyok vele, hogy erő kell a táplálkozás megváltoztatásához, de ha eredménnyel jár, minden fáradtságot megér,nem? A húsokat is érdemes csökkenteni, a zöldségeket, gyümölcsöket, glutént nem tartalmazó gabonákat, folyadékot pedig növelni.A bélflóra normalizálásához sajnos kell pár hónap, de mindenképpen okos lépés volt elkezdeni.

2013. nov. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!