Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az autoimmun betegségeket el...

Silber kérdése:

Az autoimmun betegségeket el lehet kapni valamilyen módon?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy bizonyos tényezők befolyásolhatják ennek kialakulását (genetika, környezet, stb.). Viszont egy esetleges fertőzés útján elkaphatók bizonyos autoimmun betegségek?

Barátnőmnek 1. típusú autoimmun hepatitise van sajnos. Elképzelhető, hogy ha nem is elkapom tőle, esetleg hosszú távon valamiféle hatása lesz rám?

Ilyen szempontból karakán ember vagyok, de ezt egyszerűen nem vagyok képes megkérdezni tőle, nagyon nagy bunkóságnak érzem, mégha bízunk is egymásban. Rengeteg irodalmat elolvastam, szótárakat használtam, de konkrét leírást nem találtam sajnálatosan.

A válaszokat előre köszönöm.


2009. nov. 21. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb tudásom szerint nem lehet elkapni, vagy kialakul valakinél vagy nem.
2009. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
NEM. amint a neve is mutatja a betegseget az okozza hogy a szervezete sajat magat tamadja. semmikepp sem ragalyos.
2009. nov. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kaphatod el!!!!
2009. nov. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. A szó jelentésével (autoimmun) tisztában voltam, csupán kialakulásáról hiányosak az információim. Mégegyszer köszönöm.
2009. nov. 21. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!