Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Betegesen rettegek a hányós...

Betegesen rettegek a hányós hasmenéses vírustól? Ez normális?

Figyelt kérdés
3 éve,hogy elkaptam már de azóta folyamatosan rettegek, ha bemegyek a boltba és hazajövök rögtön fertőtlenítem a kezem és vagy 5 percig mosom, rettegek, hogyan küzdjem le? megkeseríti az egész életem.
2013. dec. 4. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus? Ha irreális a fóbia, akkor érdemes konzultálni. Ha most épp szezonja van a környéken, sok a megbetegedés, és félsz, hogy megint elkapod, akkor némi kézmosás még nem árt meg, ezzel nem kell szakemberhez fordulni. De ha rettgsz, az rossz hatással van az immunrendszeredre (a stressz csökkenti az ellenállóképességet), ezt próbáld megértetni magaddal. Igyekezz ne a vírusra gondolni, ha semmi sem segít, vannak gyógynövényes nyugtató, hangulatjavító teák, próbáld ki. (Olyan is van, ami erősíti az immunrendszert, lehet, hogy elég ez a "placebó".)
2013. dec. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az a gond ,hogy ez a rettegés kiváltotta belőlem az agorafóbiát is.
2013. dec. 4. 17:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is rettegek, de miután volt olyan, hogy a család a végén volt, én pont akkor mentem meglepiből haza, kezet mostam, fertőtlenítettem, mégis elkaptam. Ezután rájöttem, hogy hiába ezek,úgyis elkapom, ha elkapom.
2013. dec. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!