Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik az az oltás, ami...

Melyik az az oltás, ami mindenkin úgy meglátszik? Mi ellen kapjuk és milyen idős korban? És miért látszik meg a helye annyira?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 00:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán a himlőoltásra gondolsz???...

Annak a hege látszik sokaknak a felkarján (gyakran egy sebhelyszerű marad utána).


Úgy tudom, hogy ezt már nem adják az utóbbi években, mert állítólag ez a betegség már eltűnt a Földről?


Nekem még adták, vagyis az én gyerekkoromban volt egy óriási világjárvány (1961-62 táján lehetett) és akkor tömegesen oltottak a fekete-himlő ellen.

Mindenütt oltópontok voltak, bárki beállhatott a sorba.

Én akkor 6-7 éves voltam, szépen beálltam én is a sorba (szomszédunkban volt az orvosi rendelő) és így engem is beoltottak.

Kellett várni 2 hetet, hogy az oltás "megérjen" (gennyes, duzzadt legyen), állítólag az volt a JÓ reakció.

Na, nekem nem "ért meg", simán begyógyult az oltás és semmi egyéb... :-[

Ebben az esetben újra kellett menni és újra beoltottak, hát így én is újra lettem oltva, de az az oltás sem "ért meg", semmi genny, semmi gyulladás!!!

Na, akkor kiderítették, hogy nekem különlegesen tiszta a vérem, biztosan emiatt nem "ért meg" az oltás sem.

Nem tudom, milyen a vérem, de tényleg soha semmi sebem nem fertőződött el, nem lett gennyes, pedig állandóan tele voltam horzsolásokkal, sebekkel, soha semmit nem kötözgettem...


Na, nekem egyik himlő oltásom sem látszik a bal karomon, még nagyítóval sem látszik semmi, pedig ezt egy éles kaparótollal karcolják bele a bőrbe, másoknak attól lesz csúnya nagy heg az oltás után.


Ezután a nagy világjárvány után hosszú évekig kötelező oltás lett Mo-on a himlő elleni vakcina is.

Pár éve úgy hallottam, már nem adják.

2009. dec. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én általános iskola 7. osztályos voltam, amikor az utolsó kötelező oltást kaptam (miután középiskolába mentem, akkor vezették be a Hepatitis kötelező oltását a 8. osztályosoknak, én már nem kaptam), ezt a vállamba kaptam, 25 éves vagyok és még mindig látszik, a nevét nem tudom, de aki jártas ezekben, biztos meg tudja mondani, melyik lehet.
2009. dec. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a bcg oltás nem? aminek olyan nagy kerek nyoma lesz. de lehet h nem....nemtom, nekem egyik oltásomnak a helye sem látszik...
2009. dec. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sztem is BCG
2009. dec. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban a feketehimló elleni oltás járhatott nagy hegképződéssel az oltás helyén.

A betegséget okozó vírust azonban 1980 körülre sikerült teljesen kiirtani a Földről, úgyhogy jópár éve a védőoltást sem adják.

2009. dec. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!