Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hordtok szájmaszkot influenza...

Hordtok szájmaszkot influenza járvány alatt? Ha nem, akkor miért nem? Hazánkban rossz szemmel nézik, ha az ember maszkban járkál, dolgozik, tömegben közlekedik.

Figyelt kérdés

#Jó lenne ha a beteg ember megtisztelné #a embertársait #hogy nem tüsszent #és köhög #rá a másik emberre #ha beteg.
2014. febr. 14. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem hordok, mert be vagyok oltva. Nah meg hülyén néz ki :D
2014. febr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert hazankban az emberek azzal vannak elfoglalva, hogy a masikat kritizaljak.
2014. febr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem hordok, munkából kifolyólag többször is kellett napi 8-10 órán át szájmaszkot és gumikesztyűt hordanom, iszonyat kényelmetlen. A fülre akasztós meg kivételesen emberkínzó, egy hét után sebes volt mindkét fülem.


Viszont az is igaz, hogy Kínában teljesen véletlenszerűen ha van járvány, ha nincs, néhányan szájmaszkot hordanak, főleg olyan helyeken ahol sok ember fordul meg egyszerre (vonatállomás, reptér). Nem láttam, hogy olyan sokkal egészségesebbek lennének, sőt.

2014. febr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Úgy látom a kérdező csak el akar adni szájmaszkokat :D:D

Azt írta az oltás nem is jó az influenzára, az influenza elleni oltás:D

2014. febr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne privátokat küldözgess nekem! Itt legyen nagy a szád!
2014. febr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Látom nem tudsz olvasni, ide írjad! El se olvasom a privát üzenetedet!
2014. febr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha te ugy erzed, hogy neked hasznalni fog a maszk nyugodtan hordjad.


Kinaiak a maszkot foleg a nagyon szennyezett levego miatt hordjak. Ott voltam es en is hordtam maszkot

2014. febr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1. nincs olyan hogy szájmaszk. van félálarc meg teljes. a maszkok minden esetben be kell(ene)hogy takarják az orrnyílásokat is.


2. az egészségügyi maszkok többsége max tőled védi meg a beteg embert, és nem fordítva, vagy épp arra jó, hogy ne köhögd arcon a másikat - ne terjedjen. a fertőzések többsége a levegőben terjed, amit nem szűrnek ki a fülreakaszthatósak.

csak kifejezetten biológiai szűrős maszkok képesek baktérium, vírus kiszűrésére. egy porálarc is kiszűrhati a levegőből a 40%át, de az enm nyújt biztonságot.


3. igen, vannak kultúrák, ahol elfogadottabb, pl keleten, de az teljesen más világ. ott azért hordják, mert nem akarják megfertőzni a másikat, illetve a szmog miatt, de egy jó szűrős félálarc 10ezrekbe kerül, tehát ilyenekre átlag ember nem fektet be.

illetve keleten kisebb a nyomás arra, hogy kezetfogdossanak, csókolózznak, főleg nem idegenekkel. természetesen üzleti életben gyakran előfordul a nyugatias viselkedés.


4. hiába hordasz ilyet, ha amúgy is emberek közé kell menned. talán tömegközlekedésen elkerülöd, de ha bolti eladó vagy, csak pénzkidobás volt, a legtöbb helyen nem tűrik el. csak egy erős immunrendszer képes ezeket legyőzni. bár tény, hogy veszélyes lehet, de inkább csak egy jó üzlet az oltás. az esetek többségében idősek és gyerekek halnak bele, vagy egyéb amúgy is gyenge emberek.

2014. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Egyszerűen azért nem hordok maszkot, mert nem félek az influenzától. És nem is szoktam elkapni emiatt. Én akkor betegszek le(2 évben egyszer), ha nagyon lehangolt vagyok, szomorú és fáradt(keveset aludtam). Egyébként egész nap tüsszenthetnek, köhöghetnek mellettem. Van egy barátnőm, aki gyakran influenzás, és nagyon leveri a betegség. De ő ha frissen mosott hajjal megy ki a szabadba, egyész nap arra gondol, hogy biztos meg fog hülni, estére már ágyba is kerül ilyenkor magas lázzal, köhögéssel. Ugyanez történik vele, ha köhögnek mellette, vagy tüsszentenek. A félelme, hogy elkaphatja a betegséget, meg is betegíti egy pár óra alatt. Mostanában rájött, hogy a saját félelme, a saját gondolatai betegítik meg, és egyre ritkábban lesz influenzás :) Van egy történet: elküldik a pokolból a pestist, hogy 50000 embert öljön meg. Végigmegy a Földön a pestis és meghal 1000000 ember. Amikor a pestis visszamegy,ezt mondják neki" De pestis, hisz azt mondtad, 5000 embert fogsz megölni." Erre a pestis: "én annyit is öltem meg, a többit a félelme ölte meg."
2014. ápr. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
szoktam hordani
2014. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!