Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Honnan tudom, hogy megcsípett...

Kim Bo Mao kérdése:

Honnan tudom, hogy megcsípett egy kullancs? (Tegnap átültettem egy tuját, és fürdésnél a lábamról "letöröltem" egy kis fekete pontot. )

Figyelt kérdés
Azt hittem lehorzsoltam a bőröm, de felül sértetlen volt. Belül sötétvörös(színte lilás) kb. fél-1cmes volt, de aztán "szétoszlott" olyan két cm átmérőjűvé. Nem fáj, és csak ma kezdett viszketni. Most már elég halvány.

2014. márc. 13. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben orvoshoz mennék. Ha kullancs és nem mész sürgősen orvoshoz, komoly bajod is lehet belőle, hogy a legsúlyosabbat mondjam rögtön - pl. Lyme-kór is.
2014. márc. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a kullancsot nem lehet letörölni. nagyon tapadnak a lábai akkor is ha még nem is furta be magát. erövel körömmel kell lekaparni mert nagyon tapad. Ha meg befurja magát (akkor fertözhet) akkor végképp nem könnyű kiszedni csak csipesszel lehet nem lehet simán lekaparni. Szeritne az nem kullancs volt és a kullancs nyoma nem sötét vöröses lilás hanme inkább élénk piros és egyre nagyobb lesz a pirosság és nem halványodik, de ha aggodsz mutasd meg a körzetinek.
2014. márc. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam. Utánaolvastam, és írták, hogy amúgy se tudnának mit kezdeni vele, mert ha Lyme kór lenne a vérből mire kimutatják az néhány hét.
2014. márc. 13. 09:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak azért,mert úgy veszem észre sokan tévhitben vannak: a 2. válaszolónak igaza van! KULLANCSOT NEM LEHET LETÖRÖLNI,MÉG LEKAPARGATNI SEM! Ha valaki ilyet tapasztal felesleges orvoshoz rohannia!
2014. márc. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál, végül elmentem bőrdokihoz mert nagyon forró lett a lábam és kicsit bedagadt. Ott jól kinevetett, mondta, hogy semmiképp sem kullancs, mert ha az megcsíp akkor nem lehet lekaparni, nehéz kiszedni, meg amúgy sem látszódna még a nyoma 1 nap után.

Most már nem olyan piros, csak kicsit, és körülötte mintha egy kicsit halványabb lenne a bőröm. Ott tök forró. Biztos valami allergiás reakció valami bogárcsípésre.

2014. márc. 13. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!