Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyon nehezen alszom el, de...

Nagyon nehezen alszom el, de ha méagis akkor viszont nagyon sokáig. Nemtudom mennyire számít de alacsony a vérnyomásom és 14 éves vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

2014. márc. 31. 00:30
 1/2 Kromosome ***** válasza:

Az insomnia- illetve az insomnia-jellegű betegségek (=kóros álmatlanság) jelentős hányada nem fiziológiás, hanem lelki eredetű probléma. Szervi okok miatt nagyon ritkán áll fenn, főleg ilyen fiatalon. Ne rémülj meg, szintetikus altatókhoz pedig végképp ne nyúlj, azok csak fokozzák a gondokat. Első körben szerintem beszélj a szüleiddel, vagy akár pszichológussal, hidd el, semmi rossz nincs abban, sőt! Ha sikerül feltárni, miken jár a fejed elalváskor, amik nem engednek álomba merülni, máris megoldottuk a problémát.


Mivel serdülőkorban vagy, hormonális okok is előfordulhatnak - ne félj, nem tartanak örökké, hamar túl leszel rajta.


A hypotóniád nem indokolja az álmatlanságot, már csak azért sem, mert az alacsony vérnyomásúak általában fáradtabbak, aluszékonyabbak, mint a normál vérnyomású személyek.


"Tűzoltásra", mivel a kialvatlanság nem játék, fogyassz nyugtató hatású, de kizárólag gyógynövényekből készült teakeveréket, hidd el, hatásos. Csak sokáig, minimum 15 percig áztasd a teafiltert, hogy kioldódjanak a megfelelő hatóanyagok!


Remélem, tudtam segíteni! :)

2014. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) depressziós vagyok és kifrjezetten erre vettem gyógyszert és télleg segített:)
2014. ápr. 29. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!