Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Volt-e valakinek már diagnoszt...

Volt-e valakinek már diagnosztizált legionella a fertőzése?

Figyelt kérdés
Tünetek, kezelés, stb.

#legionella #légiós betegség
2014. ápr. 23. 12:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen. Először többféle antibiotikummal kezelték, ezek közül egyik sem hatott. Végül leesett a dokiknak a légiós betegség, amikor említettem a lehetséges expozíciót. Ekkor kaptam nagy dózisű Fluorokinolont (levofloxacin), amitől elkezdett javulni az állapotom. Csak azért nem kerültem kórházba, mert visszautasítottam az ellátást-utólag erre nem is emlékeztem. Egyébként súlyos tüdőgyulladásom volt, lázzal, fuldokló köhögéssel, bélrendszeri tünetekkel az elején(hasmenés, de olyan, ami előtte sosem volt, tehát nem gyomorrontáskor tapasztalható, hanem teljesen más jellegű). Az idegrendszeri tünetek hetekig fennálltak, egy teljes hétre nem is emlékszem az életemből, de szerintem jobb is.Amire emlékszem, az a nagyon mély alvás napközben is, sőt igazából szerintem olyan 3-4 órát voltam ébren átlagosan egy nap. Ez hetekig így volt) Ezalatt az idő alatt (kb két héten át) nem bírtam semmilyen táplálékot magamhoz venni, csak ittam, de azt literszámra (adtam hozzá elektrolitokat, szőlőcukrot, sót, stb, de erre is alig emlékszem, azok mesélték, akik mellettem voltak, ápoltak). Így utólag visszatekinte elég durva lélekjelenlétem lehetett. 6 hét alatt lettem újra funkcióképes. 15 kg-t fogytam le ezalatt (60 kg-ról 45-re), kihullott a hajam fele, de túléltem komolyabb szövődmény nélkül. Soha senkinek nem kívánom.
2020. dec. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!