Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A fülem mögötti részen kelleme...

A fülem mögötti részen kellemetlen szagot tapasztalok. Mi lehet erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Ha a fülem mögött végighúzom az ujjam, aztán megsagolom, nagyon kellemetlen szaga van. Rendszeresen tisztálkodok és ott is megszoktam mosni. Először pár éve vettem észre, miután levettem a napszemüvegemet és valamiért a számmal fogtam meg a száránál. Akkor kellemetlen íze volt és utána végighúztam ott az ujjam. Mi okozhatja ezt és mi lehet rá a megoldás?

2014. máj. 11. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Valami beköltözött oda. Sajnos nem kifejezetten ritka dolog, nekem is volt egyszer. Veszel a gyógyszertárban fertőtlenítőszert (lehetőleg ne betadint, mert az meglátszik, bár ha hígítva és éjszaka kened fel, reggelre eltűnik) és kenegeted vele, 1-2 héten belül el kell múlnia.
2014. máj. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer láttam a Dr.Oz Show-ban és a műsorban egy nő volt a vendég abban az epizódban,aki szintén azt mondta,hogy kellemetlen szagú a füle mögötti bőr. Erre Dr.Oz azt mondta hogy valószínűleg csupán a sok kosz,piszok rakódott le ott,mivel nem elég leöblíteni a fül mögött,hanem enek elkerülése végett rendszeresen kell jól megmosni a fül mögött,majd törölközővel megdörzsölgetni a fül mögött,mert így lejön az aznapi szennyeződés róla.Nekem még nem volt ilyen gondom,de szerintem megpróbálhatod ezt is (még ha már el is múlt ez a tüneted) a továbbiakra jó ötlet lehet
2014. máj. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, csak az a baj, hogy hajmosás után pár órával (ahol a fülem megmosása mégnagyobb szerepet kap, mint egyébként) is ugyanolyan kellemetlen szaga lesz. :/
2014. máj. 18. 19:47
 4/8 anonim válasza:
0%
Szappan.
2014. jún. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bajer ***** válasza:
0%
Fújjál a füled mögé dezodort. Nekem a hónaljamon volt ilyen probléma és a dezodor órákra beillatozta.
2014. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem ez ritkan jelentkezik es cask az egyik fulem mogott. a ferjem azt mondta hogy bekepzelem, es cask en erzem. Eddig azt hittem a fejemben van a problema, orulok hogy legalabb ez nem igy van. mindig Dove szappannal kulon megmosom es tusfurdovel is es neha megis erzem. de ez van hogy cask 2 hetben 1 szer ketszer erzem vagy eppen ket nap egymas utan. teljesen rendszertelenul. eddig nem mertem elmondani az orvosomnak azt hittem bolondnak fog tartan. megprobalom amit valaki irt hogy a dezodorbol fujok kicsit oda (bar en parfumot is hasznalok olyankor nem szokott lenni a szag) legkozelebb ha erzem.
2015. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémával küzdök.

Nekem a bal fülcimpám alatt bűzlik a bőröm. Egy ismerősöm lábszagára emlékeztet.

A lábam egyébként nem büdös - szerintem - és a jobb fülem sem, tehát nem gondolom, hogy a tisztálkodási szokásaimban keresendő a hiba.


Bekentem az érintett területet Canesten krémmel, mert azt hittem, hogy gombás fertőzés, de nem szűnt meg a szaga.

Ezt követően bekentem Betadine krémmel és a hatás döbbenetes volt mivel másnapra nyomtalanul elmúlt a szag. Azt hittem, hogy ezzel letudtam a problémát, hogy tökéletes lett. Kimostuk az össze textilt, amivel érintkezhet a fülem (sapka, sál, kabát, párna), de 1-2 hét múlva újból szagos lett ugyanott. Tehát a Betadine alkalmazása csak tüneti kezelés volt. Ez a tapasztalat mindenesetre arra enged következtetni, hogy valamilyen nem kívánt mikroorganizmus szaporodik (tehát a faggyúmirigy túlműködés lehetőségét kizárnám).


Arra nem találtam magyarázatot, hogy miért mindig a bal fülem büdösödik, hiszen a párnámon mindkét oldalammal fekszem, éjjel néha átfordulok, tehát ha egy fertőzés a kiváltó ok, akkor a jobb fülem is hasonlóan fertőződne, de ott sosem volt ilyen panasz. Bőrgyógyásznak mutattam, és elmeséltem a tapasztalatom, de nem volt semmi ötlete.


Van egy másik problémám:

A bal felső 7-8 fogköz is bűzös szokott lenni. Minden este ki szoktam takarítani fogselyemmel a fogközöket, és e két fogam között mindig kellemetlen szagú a kihúzott fogselyem. Ez már kb. 5 éve fennálló kellemetlenség. Emiatt már az érintett fogaimban kicseréltettem a töméseket, de a kellemetlen szag nem szűnt meg az új tömésektől, és a fogorvos is mindent rendben talált.


Az immunrendszer elégtelenségére gyanakszom, ugyanis ugyanazzal a darabka fogselyemmel takarítom ki az összes fogközt, és az utána tisztított fogközökre sosem terjedt még át a kellemetlen szag, ebből arra következtetek, hogy a többi fogközben hatékonyabb az immunműködés.


Van egy harmadik problémám is, ami az immunrendszer zavarára enged következtetni:

Ha 1-2 este kihagyom a fogselymezést, akkor vérzékennyé válik a fogínyem. Ezt úgy kell érteni, hogy fogmosás közben véreset köpök. Azt még nem tudtam kideríteni, hogy melyik fogköznél vérzik, de amint kiselymezem a fogközöket, a fogínyvérzés is elmúlik néhány nap múlva.

A virslit és a párizsit már régen elhagytam az étrendből, mert túlzott mértékű foglepedék képződést tapasztaltam, ami fokozta a fogínyvérzést, és a fogkőképződésre való hajlamomat.

Amikor fogkövessé válnak a fogaim, akkor a fogselyemmel való tisztítás sem szünteti meg a fogínyvérzést, ilyenkor csak az ultrahangos fogkő eltávolítás segít.


Közismert, hogy a fogínyvérzés összefüggésbe hozható a C vitamin hiánnyal, de nálam a C vitamin bevitelének növelése nem szüntette meg ezt a problémát. Úgy 25 évvel ezelőtt a fogorvosaim rendszeresen szóltak hogy vérzékeny a fogínyem, de nem tudtam mit kezdeni az információval, hiszen kezelést nem ajánlottak, és akkoriban még fogkő eltávolítást nem végeztek a fogorvosok, legalábbis nem ajánlották a figyelmembe.


A feleségem nagyon régen egy szeretkezés közben azt monda, hogy nem szeret csókolózni, mert nem kap rendesen levegőt az orrán keresztül, de valószínűleg a kellemetlen szájszag miatt mondhatta ezt. A szájszaghoz én már hozzászoktam, de nyilván ő nem.


A fülem szaga miatt még nem húzódott el tőlem, és nem panaszkodott miatta. De tartok tőle, hogy nem fogja egyenesen a szemembe mondani - ha nem működik a kémia-, csak annyit mond, hogy fáj a feje és nincs kedve szeretkezni.


Az illatszerek használatát kerüljük, ha lehet. Az én orromat inkább irritálják az illatanyagok, ahelyett hogy boldogsággal töltenének fel. Fiatal koromban még nagyon kellemesnek találtam a parfümöket. Most a párom bőrének az illatát találom a leginkább kellemesnek.

Ez a fajta szerelem azonban visszafelé már nem működik, ami persze érthető.


Zöldségeket és gyümölcsöket rendszeresen fogyasztunk.

46 éves férfi vagyok.

2017. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a szajszag elegge taszito tud lenni, Neha a ferjemnek is van. es igazad van az ember ezt valahogy nem kepes a parja szemebe mondani ugy ahogy van. inkabb olyankor nem csokolozunk stb. de szerintem a te problemaid elkepzelheto hogy immunrendszeriek. nekem sok betegsegem van de ez a ful mogotti dolog teljesen erthetetlen nekem is. igy aztan illatositom parfummel ha erzem akkor eltunik a szag.
2017. jan. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!