Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mandulaműtétem lesz, és...

Mandulaműtétem lesz, és nagyon félek. Kinek vették már ki? Tapasztalatok? Utána nem leszek sokat beteg? Mennyi idő után leszek gyógyult teljesen, hogy táncolhassak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem még egészen kis koromban vették ki. igazából nem sok mindent tudok elmondani mert altatnak ilyenkor. annyira emlékszem hogy utána ahogy felébredtem vért hánytam, és még 4-5 napig eléggé fájt a torkom. de amúgy nem volt vészes. ki lehet bírni.
2010. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem hat éves koromban vették ki. Semmi rosszra nem emlékszem ezzel kapcsolatban. Fájt utána a torkom pár napig, ennyi.


Unokatesómnak a nyáron vették ki. Három napig volt bent mindössze. Saját lábán ment be a műtőbe, úgy is jött ki. Nem is altatták, csak érzéstelenítették neki. Azt mondja egyáltalán nem érzett fájdalmat. Utána fájdogált a torka egy darabig.

2010. jan. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

14 éves koromban vették ki, érzéstelenítéssel. Az első pár óra borzasztó volt, de utána gyorsan helyrejöttem.

Azóta nem vagyok olyan sokat beteg.

2010. jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 21 éves koromba és majd beledöglöttem. Fogytam 10 kg-ot, kb 1 hónap volt, amire rendbe jöttem. Azóta a nyirokcsomóm dagad be.

Most 33 éves vagyok. Már kisbabám is van. Betegeb tőle nem lettem, de a műtét után iszonyatosan fájt.

Ha fiatalabb vagy, akkor könnyebb lesz.

2010. jan. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az a lényeg,h. ha fáj is akkor is sokat egyél és nyelj,mert jobban gyógyulsz tőle. igyál sok teát. fagyi is jó ilyenkor emrt hűti. anyukámnak 6 szurit adtak az érzéstelenítésben és úgy veték ki,de azt mondta,h. nem fájt,csak utána tűrt.max. max max. 1 hét.)
2010. febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!Nekem most vették ki pár hete a mandulám. A műtét előtt rengeteget nézelődtem a műtéttel kapcsolatba..elég sok rosszat is olvastam.Nekem szerencsére nem volt semmi bajom. Nagyon féltem a műtéttől. A műtét előtt még a kint a kórterembe bekötötték az infúziót az egy kicsit kellemetlen volt de túl lehet élni, aztán betoltak a műtőbe és egy maszkkal elaltattak. Nem emlékszek semmire,kint ébredtem a kórterembe. Sírva ébredt, de nem tudom hogy miért a kórházba azt mondták, hogy ez normális dolog valami gyógyszer amit kaptam annak a mellékhatása. Nagyon fájt ébredés után a hasam, kelett vagy 2 óra hogy tudjak hányni. Utánna semmi bajom nem volt. Meg kellett inni egy bögre vizet és utánna is levették az infúziót. Másnap már haza is jöhettem. Azt tanácsolom mindenkinek aki műtét előtt áll, hogy ne nagyon olvasgasson utánna,hogy kivel mi történt mert 2 embernél se egyformán zajlanak le ezek a dolgok. Fájdalomcsillapítót azt írnak fel a kórházba, de csak akkor szedjed ha fáj meg sokáig ne szedjed, mert szét megy a gyomrod. 5.nap kezdett el leválni a sebem az még egy kicsit durva lesz. Sok folyadékot kell inni,hogy ne száradjon ki a seb, mert akkor még jobban fog fájni. Még éjszaka is ha felébredsz igyál! Fagyit, pudingot, tejbe grízt vagy rizst, vajas kalácsot, kenyér belsejét, banánt meg ilyeneket ettem, de az orvos azt mondja hogy azt ehetsz amit meg bírsz enni. Lényeg az,hogy puha dolgokat egyél, mert a kemény dolgok pl.kenyér héja, panír a húson azok felsérthetik a sebet. Tesiből fel voltam mentve 1 hónapig a műtét után, de én a műtét után már 2 héttel mentem a discoba.Elvileg ha leesett a seb akkor már nincs minek felszakadnia. De ezt majd érzed, hogy lesz e erőd meg kedved táncolni :)

Ui.Nem kell félni tőle, annyira nem vészes.

2010. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!