Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A fokhagyma ízében mi olyan...

A fokhagyma ízében mi olyan kivetnivaló van?

Figyelt kérdés

miért mondják rá az emberek, hogy büdös, szájról szájra terjed a baromság, és amiatt mindenki mondogatja, és átveszik vagy mi??


én kiskorom óta szeretem, most már csak azért eszek ritkábban mert néha érzem, hogy ha túl sokat eszem akkor nem tudja megemészteni egy könnyen a szervezetem, de nagyon szeretem


20f



2014. júl. 28. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fokhagyma önmagában szerintem nem büdös, viszont más szájából érezve az. Lehet, hogy a mákos kalácsra is ezt mondanánk, ha utána 2 napig lehetne érezni a leheletünkön. Bár ez mindenkinél más, de én még harmadnap is érzem, van, hogy még a bőrömön is. Egyébként nagyon szeretem, de nincs kedvem három napig szagolni és másokkal szagoltatni...
2014. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is szeretem, ne törődj a véleményekkel, zabáld kétpofára :)
2014. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én szeretem. Jó immunerősítő, erősíti az érrendszert és a szívet, meg tisztítja a bélrendszert is. Csak nem szabad egyszerre sokat ennem belőle, mert akkor ég tőle a gyomrom :(


24L

2014. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ja értem, ez esetben persze, nem csajozás, meg egyéb helyekre való járkálás előtt kell enni, de ez egyértelmű, de csak ez miatt, hogy érzed 1-2 napig nem büdös
2014. júl. 28. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nagy fokhagyma rajongó vagyok, de tény, ha máson érzed, akkor büdös.


Így megfontolom, mikor áldozok ezen szenvedélyemnek.

2014. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az úgy van, hogy a fokhagyma illatanyaga az emésztőrendszerben felszívódás után a bőrön keresztül is távozik, tehát a fokhagyma elfogyasztása után pár órával az egész testeden lehet érezni a jellegzetes szagot. Ezt a büdösséget nemigen tudod elkerülni, míg közvetlenül az evés utáni fogmosással a leheleted már tiszta lehet.

Mellékesen: a vöröshagyma illatanyagai a tüdőben választódnak ki, ezért lesz elkerülhetetlenül büdös a leheleted utána, hiába a fogmosás.

2014. szept. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!