Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg létezik védőoltás az...

Tényleg létezik védőoltás az ebolára?

Figyelt kérdés

Azt olvastam az egyik újságban, hogy már legalább 4 féle vakcinát kifejlesztettek ellene, de a gyógyszergyártók nem akarják forgalmazni, mert nincs rajta hasznuk.

Ez igaz lehet?Tényleg megkockáztatnak egy világkatasztrófát a pénz miatt?



2014. aug. 1. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
ez hülyeség, az ebola vírus, vírusokra nincs ellenszer, max vitaminok hogy az immunrendszer jobb legyen
2014. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Erre gondolsz? Ki tudja...

2014. aug. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen erre gondoltam,csak én a Kelet Magyarországban olvastam.Szerintem lehetséges.Persze ezt akkor lehetne biztosra mondani, ha megtalálnák a gazdafajt(amely hordozza a vírust, anélkül hogy elpusztulna).

De szerintem lehetne olyat is, hogy a túlélőktől vért venni, megvizsgálni őket.Hiszen ha túlélték akkor az ő immunrendszerük már valamiféle védekezést mutat a vírus ellen.És ha így van akkor valahogy ebből lehetne ellenszert csinálni.Persze ez csak egy felvetés.

Bocsi a kalandozásért, de kijött.


Első válaszoló:Igaz hogy a vírusoknak nincs ellenszere, de védőoltás megvédhetné a még nem beteg embereket, csökkentve a továbbterjedés veszélyét

2014. aug. 1. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
De vírusok ellen is van vakcina :)
2014. aug. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebolára még speciel nincsen :(
2014. aug. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont ma mondtak a tévében valami ilyesmit, hogy tán már majmokon sikeresen tesztelték a védőoltásokat Amerikában.
2014. aug. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!